Szexpszichológusok szerint a G-pont létezése egyenesen ronthat a szexuális életen, mivel sok nő úgy gondolja, hogy kielégítő szexuális aktus vaginális orgazmus nélkül nem létezik.
Ez olyan stresszt rak a párokra, hogy nemcsak nem lesz jobb a szexuális életük, de görcsösebbé válhat, hiszen csak arra fókuszálnak, hogy mi a baj, mi nem stimmel, ahelyett, hogy olyan módokat keresnének, amellyel mindkét fél élvezni tudja a szexet. Moushumi Ghose szexuálpszichológus szerint, ha van is G-pont, az sem biztos, hogy a megtalálása garantálja az orgazmust, ehhez ugyanis több faktor együttállása szükséges.
Ennek ellenére a vaginális orgazmus és a G-pont hajszolása mindkét félnek frusztrációt okozhat: az egyiknek azért, mert úgy érzi, nem tudja kielégíteni a párját, a másiknak viszont azért, mert enélkül úgy érezheti, kimarad valami fontosból, valami izgalmasból.
A pszichológus szerint egyébként teljesen mindegy, hogy van-e G-pont, vagy nincs, és nem erre kellene koncentrálni: sokkal inkább arra, hogy a szexuális együttlétet mindkét fél élvezze, görcsölés, szorongás és frusztrációk nélkül. Úgy gondolja, hogy vaginális orgazmus G-pont nélkül is elérhető. Olvass még a témában






