Ha te is olyan vagy, akinél mindig ott lapul egy körömreszelő a válltáskájában, fontos tudnod, hogy a helyes reszelési technika nélkül a körömreszelő nem sokat ér, függetlenül attól, mennyire drága vagy elegáns. Persze, a körömreszelés nem atomfizika, de meglepően könnyű elrontani. Az értelmetlen reszelés elronthatja a köröm formáját, érdesítheti a köröm felületét, vagy túl sokat csiszolhat le túl gyorsan. Olvass tovább, és tudd meg, hogy hogyan kell helyesen csinálni!
Egy aranyszabály, amit mindig tarts szem előtt amikor körömreszelő van a kezedben: lassan és óvatosan! Bármilyen hosszúságot vagy stílust szeretnél, (mandula, szögletes, hegyes, lekerekített, bármi legyen is az) egy kis finomítás elég lehet ahhoz, hogy a kezed úgy nézzen ki, mintha épp most jöttél volna a körmös szalonból. Készen állsz a formázásra? Az alábbiakban profi manikűrösök osztják meg a tippeket, eszközöket és technikákat, hogy otthon is tökéletes manikűrt készíthess.
2/5 Ilyen körömreszelőre lesz szükséged
„Válaszd ki a megfelelő körömreszelőt. Biztosan észrevetted, hogy a legtöbb körömreszelőnek van egy durvább és egy finomabb oldala. A durvább szemcsézettség segít a nagyobb simítások és formázások elvégzésében. A szemcseméret 100-tól 600-ig terjedhet, minél nagyobb a szám, annál finomabb a szemcsézettség. Nagyon fontos, hogy a megfelelő szemcseméretű reszelőt használd” - mondja Miss Pop, egy New York-i manikűrös. „A rossz szemcseméret használata nem fogja megoldani a problémádat, csak újakat fog létrehozni.” Míg a profi manikűrösök durvább szemcsézettséget használnak az akrilok és a műköröm formázásához (ezeket gyakran a drogériákban árulják), a házi manikűrhöz érdemesebb az alacsonyabb szemcsézettségű reszelőket választani.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!