Hozzávalók
– 1 db 1,5 kg-os csirke
– só és frisen őrölt bors
– 11,5 dkg vaj
– oliva olaj
– fél rúd fahéj
– egy kis csokor friss zsálya, csak a levele
– 2 citrom leve
– 10 gerezd fokhagyma, megpucolva
– 0,5l alacsony zsírtartalmú tej
Elkészítése
Melegítsük elő a sütőt 190°C-ra, és keressünk egy palacsintasütőt a csirkének. Olvass még a témában
Egy hétig minden nap idegenekkel beszélgettem a városban – így változott a bátorságom
TESZT: Mennyire egészséges az önbizalmad? Most kiderül!
„Anyósom ki akar békülni, de nekem nem megy” Bocsássunk meg, vagy búcsúzzunk el a problémás rokonoktól?
„A boldogság nem olyasmi, ami csak úgy megtörténik velünk” – A flow élménye
Fűszerezzük meg a csirkét bátran, és süssük át vajban és oliva olajban, hogy körben megpiruljon arany színűre. Így a tepsiben megtartja majd a nedvességét és nem szárad ki.
Vegyük le a tűzről, vegyük ki a csirkét, a vajas olajas levet pedig tegyük félre. Tegyük tepsibe a csirkét, dörzsöljük és szórjuk bele az összes maradék hozzávalót és süssük másfél órát.
Locsoljuk a sütésből megmaradt lével ahányszor eszünkbe jut. A citrom és tej keveréke nagyszerű ízeket kölcsönöz a csirkének.
Tálaláskor szedjük ki a nagyobb csontokat. Öntsük le a sütőlével.
Köretnek ajánlunk párolt zöldségeket, salátát vagy burgonya pürét.
Jó étvágyat kívánunk!






