Így szálljunk szembe a vízkővel!

Így szálljunk szembe a vízkővel!

Címlap / Otthon / Háztartás / Így szálljunk szembe a vízkővel!

A vízkővel szembeni harc minden háztartásban felüti a fejét előbb vagy utóbb. Azonban jobb, ha nem halogatjuk a feladatot, hanem inkább beépítjük a takarítási rutinba. Ha sikerül megelőzni, hogy vastag vízkőréteg alakuljon ki a szanitereken, mosógépben vagy akár a kedvenc kávéfőző gépünkben, akkor már nyert ügyünk van. De nézzük mit tehetünk, ha mégis komolyabbra fordult a vízkő probléma. (x)

Mikor használjunk ecetet és mikor erősebb tisztítószert?

Ha rendszeresen gondolunk a vízkőtelenítésre, akkor szinte bárhová jó lesz a háztartásban az ecet. A mosógépet érdemes 2-3 havonta átmosni vele, a kávéfőzőt 1-2 havonta, a szanitereket pedig szintén körülbelül 2 havonta. Persze a gyakoriságot az is befolyásolhatja, hogy milyen intenzitással használjuk azokat a tárgyakat, melyek rendszeresen érintkeznek vízzel.

Amikor hosszabb időn át elmarad az ecetes vízkőoldás vagy gyorsan szeretnénk megoldást a problémára, akkor már érdemes profi fürdőszobai tisztítószerek között válogatni.

Például a WC-k, piszoárok nehezen hozzáférhető részein a lerakódott vízkövet már igencsak nehézkes ecettel eltávolítani és itt már törekedni fogunk arra is, hogy gyorsan végezzünk a tisztítással. Ugyanez igaz, ha nagyobb felületeket például csempét kell megtisztítani. Ilyenkor jól jön a wc-k tisztítására alkalmas foszforsav tartalmú vízkőoldó. A csempére pedig nagyon jó választás a hab állagú szórófejes flakonban kapható vízkőoldó hatású szaniter tisztítók, amit beszerezhetünk például a Higiénia Online webshopban.

A hab állagot azért emeljük ki, mert sokkal könnyebb vele dolgozni a függőleges felületeken, hiszen nem folyik le azonnal. A szórófejes flakonból kényelmesen a megtisztítandó felületre juttathatjuk a tisztítószert. Először érdemes egy szivaccsal eloszlatni a felületen, kicsit hagyni dolgozni, mielőtt finoman súrolni kezdjük.

A súrolással óvatosan!

A vízkövet el lehet távolítani viszont a sérüléseket, kopásokat és a karcsokat nem. Ezért érdemes a súrolásnál figyelni rá, hogy ne vigyük túlzásba. Akár ecetet vagy más természetes anyagot, esetleg tisztítószert használjunk ügyeljünk a hatóidőre is. Ne hagyjuk ott sokáig. Általában ez a leggyakoribb takarítási hiba. Ha megsérült a felület, akkor már nincs vissza út. Hiába dolgoztunk a legmakacsabb vízkő eltávolításán a megkopott vagy sérült felület mindig piszkos hatást fog kelteni.

A gumikesztyű használata a másik jótanácsunk. Ez nagyon alapdolognak tűnhet, de sokszor a takarítás hevében megfeledkezünk róla. Azonban, ha savas, maró hatású szerekkel dolgozunk, de akár az ecet is csúnyán kikezdheti a kezünket.

VIDEO Melyik színt utálod a legjobban?

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!