Érdekes megfigyelni, hogy egyes embereknél miként kapcsolódik össze valamilyen fejlődési rendellenesség és a kreativitás, az egyedi gondolkodás. Az alábbi néhány híresség Asperger- szindrómával élt, él és ezzel együtt voltak képesek sokat adni a világnak.Az Asperger-szindróma az autizmus spektrum zavar legenyhébb formája, régebben külön fejlődési rendelleneségként értelmezték. Az elnevezés ma már csak félig-meddig hivatalos, egyébként egy osztrák pszichiáterről kapta nevét ez az idegrendszeri rendellenesség, amelyről Hans Asperger 1944-ben elsőként írt.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/7 A szindróma jellemzői
Leginkább a kommunikáció és a társas kapcsolatok terén mutatkozik eltérés a többi emberhez képest, az érintett személyeket gyenge szociális alkalmazkodó képesség jellemzi és valamilyen téma iránti megszállott érdeklődés. Az autizmusra jellemző egyéb tünetek nem feltétlenül jellemzőek. Michael Fitzgerald professzor történelmi személyiségek, tudósok, művészek életét kutatva jutott arra a következtetésre, hogy ezek az emberek jóval gyakrabban hordozzák a szindrómát okozó genetikai rendellenességet.
Albert Einstein feltehetőleg Asperger-szindrómával élhetett. Gyerekként magányos volt, nehezen illeszkedett be, a tanulásban sem brillírozott, bizonyos mondatokat rögeszmésen ismételgetett, felnőttként magának való, gyakran tapintatlan és szókimondó volt. A csevegés nem volt az erőssége – ez jellegzetes autista tünet – így ismerőseivel is a tudományról beszélgetett. Mint sok Aspergeresnél, nála is megjelent a ruhadarabok iránti érzékenység, a fizikusnak a zoknikkal gyűlt meg a baja.