Ennyi éves kor előtt nem érdemes okostelefont adni a gyereknek

Címlap / Életmód / Család / Ennyi éves kor előtt nem érdemes...

Ennyi éves kor előtt nem érdemes okostelefont adni a gyereknek

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Alternatívák – kolonc helyett eszköz

Érthető igény, hogy gyerekeinkkel szeretnénk mindig kapcsolatban maradni, és egy olyan eszközt adni a kezükbe, amin bármikor el tudjuk érni őket, és szükség esetén ők is kapcsolatba léphetnek velünk. Egy mobiltelefonnal nagyon sok, korábban veszélyes helyzetet tehetünk biztonságosabbá, ehhez azonban nincs szükség okostelefonra és internetkapcsolatra.

A szakértők szerint 11 év alattiaknak jobb, ha egyszerű, internet nélküli „buta” telefont adunk, ami csak hívásokra és üzenetek küldésére és fogadására képes, ezzel is csökkentve az online veszélyeket.

Az Egyesült Királyságban működő „Smartphone Free Childhood” (SFC) mozgalom szintén azt javasolja, hogy a gyerekeknek legalább 14 éves korig ne adjunk teljes hozzáférést egy okostelefonhoz.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4 5

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!