4 dolog, amit megtehetsz a gyermeked anyagi biztonságáért

4 dolog, amit megtehetsz a gyermeked anyagi biztonságáért

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / 4 dolog, amit megtehetsz a gyermeked anyagi biztonságáért

Nincs is fontosabb annál, mint hogy szeretteidet biztonságban tudd. Amikor gyereked lesz, szinte csak ő létezik, mindent meg szeretnél neki adni, nem akarod, hogy hiányt szenvedjen bármiben, és természetesen fontosnak tartod a jövőjét is. A váratlan helyzetekre ugyan nem mindig lehet felkészülni, de van pár dolog, amire már kiskorától érdemes odafigyelni, hogy később is a legjobbat tudd neki nyújtani.

Hasznosíts újra

Nagyon sok pénzt takaríthatsz meg, ha olyan dolgokat vásárolsz, amiket többször is felhasználhatsz. Eldobható termékek helyett válassz olyat, amit teljes egészében vagy részben újra felhasználhatsz. Például papír törlőkendő helyett használj kimosható textileket, vagy eldobható pelenka helyett mosható pelenkát. Bár a legtöbb ilyen termék tisztítása időigényesnek tűnik, egy idő után már szinte rutinná válhat, és plusz pár perccel rengeteg pénzt megspórolhatsz a gyerekednek. Sőt, nem csak pénzt takarítasz meg, de a környezetet is véded.

Egy másik módja a takarékoskodásnak, ha nem feltétlenül mindenből a legújabbat és a legdrágábbat veszed meg. Manapság a turkálókban már nem csak szakadt, rongyosra használt ruhákat, hanem igazi márkás kincseket találhatsz akár fillérekért. Ráadásul senkinek semmi köze hozzá, hogy honnan öltöztök, a lényeg, hogy olyan, mintha új volna.

Vadássz a neten! Nem csak ruhákat, de akár egyéb kiegészítőket, bútorokat is ki tudsz fogni nagyon jó áron, így ezzel is rengeteg pénzt spórolhatsz.

 

Fogjatok össze más szülőkkel

A bébiszitter olykor egy vagyon, és ha nincsenek nagyszülők vagy egy kedves idős néni a szomszédban, aki vigyázna néha a lurkókra, akkor kénytelen vagy profi segítséget kérni.

Jó megoldás lehet viszont, ha összebeszéltek más szülőkkel és közösen béreltek dadát, vagy ami még jobb, megállapodtok, hogy egyszer te, egyszer pedig a másik család vigyáz a gyerkőcökre. Ez nem csupán ingyen van, de így biztos lehetsz benne, hogy jó helyen van a gyereked.

De nem csak a felügyeleten, hanem akár egyéb programokon is osztozhattok. Rendezzetek például közös zsúrt, ha a gyerekeknek nagyjából egy időben van a szülinapjuk. Az egyik évben például lehet nálatok, a másikban pedig a másik családnál.

 

Gyűjtsetek otthon

Legyenek otthon kihelyezett gyűjtőpontok, ahova a család tagjai tehetik az aprót. Kitalálhattok különféle szabályokat is, például, ha valaki csúnyát mond, már dobhat is a perselybe.

Határozzatok meg egy célt, amire a pénzt gyűjtitek, akár egy állatkerti sétára vagy egy mozira is spórolhattok. De nem csak közös célra gyűjthettek, lehet mindenkinek saját perselye, amibe a saját álmaira gyűjt. Mutass példát a gyerkőcnek, hogy miként tud ő is spórolni.

Legyen egy konkrét dolog, amire ő félre szeretne tenni, és találjátok ki, hogy mennyi nap alatt mennyi pénzt kell gyűjtenie, hogy elérje a célját. Ezzel nem csak takarékoskodni tanítod meg, hanem még a matematikát is gyakoroljátok.

 

Nyiss egy takarékszámlát

Ha egyszer elhatároztátok, hogy félretesztek, akkor azt is el kell dönteni, hogy az a félretett pénz olyan, mintha nem is lenne. Nem szabad vele számolni, hiszen, ha folyton hozzányúltok, akkor sosem éritek el a kívánt eredményt.

Hogy biztonságban tudjátok a pénzt, nyissatok egy takarékszámlát, amire havi szinten egy meghatározott összeget raktok. Ez olyan, mint a gyerek malacperselye, csak nagyban. Gondoljátok végig, hogy később mi az, amire majd nagyobb összegeket kell költeni: fogszabályzó, jogosítvány, nyelvvizsga, esetleg a továbbtanulás. Ezek mind olyan összegek, amikre érdemes előre spórolni, hogy ne egyszerre terheljék le a családi kasszát.

 

VIDEO 6 dolog amit soha ne érints meg más házában

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!