Omega-3
Az omega-3 zsírsavak azért rendkívül fontosak a szervezetünk számára, mert mi magunk képtelenek vagyunk azt előállítani, ezért mindenképp kívülről kell bevinnünk. Az omega-3 felel a hajunk és a fejbőrünk hidratáltságáért.
Az omega-3 zsírsavakat olajos halakból (lazac, hering, szardínia, pisztráng és makréla) nyerhetjük ki, valamint avokádóból, tökmagból és dióból.
A-vitamin
Az A-vitamin felel a hajunk és a fejbőrünk faggyúellátásáért. Ha nincs belőle kellő mennyiség a szervezetünkben, akkor kiszáradhat és korpás lehet a fejbőrünk. A legjobb A-vitamin-források a béta-karotinban gazdag, narancssárga színű zöldségek és gyümölcsök: a sárgarépa, a sütőtök, a narancs, a kajszibarack, az édeskrumpli, a mangó és a sárgadinnye.
A cikk folytatódik, lapozz!
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.





