Dekorüveg
Az üveg néhány éve ismét a lakberendezők egyik kedvence lett, és ma már nem számít lehetetlennek az sem, hogy például a konyha falára kerüljön belőle. Az edzett üveg biztonságos, és mivel nincsenek fugák, könnyebben is tisztítható, mint például a csempe, de persze könnyebben meg is látszik rajta a kosz. Mivel a dekorüveg ma már gyakorlatilag bármilyen színben elérhető, így nyugodtan elengedheted a fantáziádat, ha ezt a megoldást választod, de például a már meglévő csempék fölé is tetethetsz átlátszó üveget a könnyebb tisztítás és a nagyobb védelem érdekében.
Amire figyelned kell, az természetesen a tökéletes szigetelés: az üveg átlátszik, ezért ha kosz kerül mögé, amit nem tudsz megtakarítani, az nagyon zavaró lehet. Az üveg falburkolat rögzítés neutrális szilikonnal, méretre gyártott profillal, vagy pontmegfogással történhet – a legjobb, ha kikéred egy szakember véleményét, hogy a te konyhádba melyik lenne a leginkább megfelelő.
Természetesen a hőforrások közelében is használhatod az üveg burkolatot, ekkor azonban mindenképpen hőálló edzett üvegre lesz szükséged.Tapéta
Ma már léteznek kifejezetten a vizes helyiségekbe készült tapéták is, a vinyl felületek pedig nagyon könnyen tisztán is tarthatóak. Ezek előnye, hogy akár sokkal olcsóbban is hozzájuk juthatsz, mint például a csempéhez, és nagyon egyszerű le is cserélni őket, ha meguntad a dolgot.
A kínálat egyre szélesebb lesz, így szinte biztos, hogy találsz olyat, ami megfelel az elképzelésednek, de ha nem gond, hogy kicsit mélyebben a pénztárcádba kell nyúlni, akkor választhatsz akár hagyományos nem vizes helyiségbe való tapétát is, és erre tehetsz egy réteg átlátszó dekorüveget.
Ez a megoldás már lényegesen drágább, hiszen gyakorlatilag két burkolást kell kifizetned, de ha ezt meg tudod oldani, a lehetőségeknek már valóban csak a képzeleted szabhat határt.

Méretre vágott falburkolók, fali panelek
A nagyobb bútoráruházakban már különböző színekben és stílusokban lehet falburkolatokat beszerezni, amiket igény szerint méretre is vághatsz.
Ezek előnye az áruk mellett, hogy a bútoráruház tervezői sokszor valamelyik konyhabútorukhoz passzolóan, azzal társítva álmodják meg őket, tehát ha innen veszed a konyhabútorodat, akkor jó eséllyel találsz olyan burkolatot is, ami illeni fog hozzá, sőt a kiállítóteremben akár meg is nézheted, hogy hogyan mutatnak együtt.
A hátránya viszont az, hogy a választék nem kimondottan széles, és megvan rá az esély, hogy a végeredmény tucatmegoldás benyomását kelti – ekkor azonban néhány kiegészítővel, színfolttal, egyedi megoldással még a személyiségedre szabhatod a konyhádat.

Festékek
Egyre divatosabb megoldás, hogy a konyhapult fölötti falat egyáltalán nem is burkolják, csak valamilyen festékkel kezelik. A táblafesték évek óta reneszánszát éli, ráadásul ma már ebből sem csak a klasszikus fekete és zöld változat érhető el.
Népszerűek lettek újabban a mágneses festékek is, amelyek a falra felhordva fémes felületet képeznek, így megtartanak kisebb mágnesfigurákat, jegyzettömböket, kulcsokat, vagy akár a sörnyitót is.
Mindegyik izgalmas lehetőségeket nyit a konyhában, és olcsóbbak lehetnek, mint egy drága csempe vagy cementlap, de arra mindenképpen ügyelj, hogy olyan festéket válassz, amelyiknek nem árt a pára és a hő, jól tisztítható, súrolható, és távol tartja a gombát, különben gyorsan penészedni kezdhet a konyhafal, és akkor a spórolásról és a dizájnról is lemondhatsz.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!