Spirálos fogamzásgátlás: minden, amit tudni akartál

Spirálos fogamzásgátlás: minden, amit tudni akartál

Címlap / Szerelem / Spirálos fogamzásgátlás: minden, amit tudni akartál

A mai modern világ azonban számos lehetőséget kínál a fogamzásgátlás területén, és a kihívás az, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbbet a saját életkörülményeinkhez és egészségi állapotunkhoz igazodva. Ezen lehetőségek egyike a spirál, amelynek hosszan tartó hatékonyságáról és esetleges hátrányairól lesz szó a következő sorokban.

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Mi is az a spirál?

A spirál, más néven intrauterin eszköz (IUD), egy kis T-alakú műanyag szerkezet, amelyet a méhüregbe helyeznek el annak érdekében, hogy meggátolja a terhességet. Ennek az eszköznek több típusa is létezik, a legelterjedtebbek a rézzel bevont spirálok és a hormonális változatok. Az előbbiek azáltal fejtik ki hatásukat, hogy mérgező hatást gyakorolnak a spermiumokra, míg a hormonális spirálok a méhnyálkahártya változásait idézik elő, megnehezítve ezzel a megtermékenyített petesejt beágyazódását.

A spirál előnyei

Az IUD-k legfőbb előnyei közé tartozik a hosszú távú megbízhatóság és az alacsony karbantartási igény. A spirált általában öt évre helyezik fel, ezalatt az időszak alatt pedig rendkívül magas, akár 99%-os védelmet nyújt a nem kívánt terhesség ellen. Ehhez kapcsolódik az a tény is, hogy nem igényel folyamatos figyelmet, szemben például a napi szedést igénylő fogamzásgátló tablettákkal. Továbbá, a hormonális spirálok esetében sok nő számol be a menstruációs fájdalmak csökkenéséről és a vérzés időtartamának lerövidüléséről.

unsplash.com

Oldalak: 1 2

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/2
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!