Nem, nem okoz meddőséget a gyerekek vakcinája

Nem, nem okoz meddőséget a gyerekek vakcinája

Címlap / Életmód / Egészség / Nem, nem okoz meddőséget a gyerekek vakcinája / 2. oldal

Az Egyesül Államokban, ahol nemrég megkezdték az 5 év feletti gyerekek oltását is, a szülők leggyakoribb félelmei között szerepel, hogy vajon befolyásolhatja-e valahogyan a gyerekek jövőbeli termékenységét a vakcina.

Az FDA vakcina-tanácsadói köztudottan függetlenek, és nem félnek népszerűtlen véleményeket megfogalmazni üléseiken. Nemrég az FDA Vakcinákkal és Kapcsolódó Biológiai Termékekkel Foglalkozó Tanácsadó Bizottságának több tagja aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e jelenleg ezt a teljes korosztályt beoltani.

Egyetlen esetben sem merült fel kérdés a vakcina termékenységre gyakorolt hatásáról. Ennek az az oka, hogy nincs tudományos okunk, hogy azt gondoljuk, hogy egy vakcina befolyásolhatja a gyermek pubertásig tartó fejlődését vagy jövőbeli termékenységét – hangoztatták az orvosok többször is. A bizottság később 17-0 arányban, egy tartózkodás mellett megszavazta az oltóanyag sürgősségi engedélyezését az 5-11 éves korosztályban.

mixetto/istockphoto.com

Honnan ered az elképzelés, hogy a vakcina meddőséget okoz?

Dr. Paul Offit, az FDA egyik oltási tanácsadója, gyermekorvos és a Philadelphiai Gyermekkórház Vaccine Education Centerének vezetője egy videóban elmagyarázza, honnan ered a mítosz.

Ez a hamis elképzelés abból a levélből született, amelyet valójában az Európai Gyógyszerügynökségnek írtak, és azt állítja, hogy hasonlóság van a SARS-CoV-2 tüskefehérje között, ami antitestreakciót hoz létre, amikor valaki megkapja a vakcinát, és egy fehérje között, amely a placenta sejtek felszínén helyezkedik el, ez az úgynevezett syncytin-1” – mondja.

Az elképzelés az volt, hogy ha antitest választ adsz a koronavírus tüskeproteinjére, akkor akaratlanul is antitest választ adsz erre a szincitin-1 fehérjére a placenta sejtek felszínén, ami aztán befolyásolja a termékenységet.”- teszi hozzá.

Először is, ez nem igaz. Ez a két fehérje nagyon különbözik egymástól. Olyan, mintha azt mondanánk, neked és nekem is ugyanaz a társadalombiztosítási számunk, mert mindkettő tartalmazza az ötös számot. Szóval ez eleve rossz volt” – mondja Offit a videóban.

„Ha ez befolyásolta a termékenységet, ha a természetes fertőzés befolyásolta a termékenységet, akkor a születési arányszámnak csökkennie kellett volna, de nem ez történt. A születési arányok valójában kissé nőttek. Tehát ez két olyan bizonyíték, az ellen szól, hogy az oltás vagy a természetes megfertőződés bármilyen értelemben befolyásolná a termékenységet.”

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»