Tanácsadás
Az én válásom különösen nehéz volt, mert a férjem a legjobb barátnőmmel csalt meg. Minden cikk – amit a témában olvastam – azzal kezdte, hogy ne szidd az exed a gyerekek előtt, amit megértettem, de ezt akkoriban szinte lehetetlennek láttam, mert még tele voltam dühvel a volt férjem iránt.
Aztán azt is olvastam, hogy a volt pároknak is hasznos a terápia, pont a gyerekek miatt. Minden erőmet összeszedve megkerestem a volt férjem ezügyben, aki nagy meglepetésemre igent mondott és kerestünk egy szakembert. Legszívesebben nekiestem volna az embernek, ránézni sem tudtam, de végig a gyerkőceimre gondoltam, hogy ők nem nőhetnek fel úgy, hogy hányingerem van, ha szóba kerül az apjuk, akivel még hosszú évekig kénytelen vagyok kommunikálni a megosztott gyerekfelügyelet miatt.
Nem akartam olyanná válni, mint anyám, aki apámat csak „mocskos szemétládaként” emlegette, ennél a fiam és a lányom többet érdemelt. Nem volt könnyű menet és a mai napig undorítónak érzem a megcsalást, de a terapeuta segített abban, hogy választ kapjak a kérdéseimre és le tudjam zárni magamban a dolgot. Onnantól kezdve megtanultam visszafogni a gyűlöletemet és menedzselni az indulataimat, nagyon hasznos alkalmak voltak ezek mindkettőnknek. Olvass még a témában







