Amennyiben megtaláltuk a bőrtípusunknak megfelelő alapozót, akkor ideje kísérletezgetni azzal is, hogy milyen eszközzel tudjuk azt az arcbőrünkre felvinni. Nincs tökéletes és tuti darab, mindenkinél más és más eszköz bizonyul a legjobb választásnak. Arra kell tehát nagyon ügyelnünk, hogy az alapozó típusához milyet használunk. Íme, néhány útmutató leírás a választáshoz.
Alapozó ecset (duo fibre)
Ezek általában szintetikus szőrből készülnek, azért, hogy ne szívják magukba a folyékony, krémes termékeket, ellentétben az állati szőrből készült társaikkal.
Kisfilm: Így sminkelj, ha szemüveges vagy!
Ezt az ecsetet arról lehet felismerni, hogy két különböző szőrből áll, mely szőrszálak más-más feladatot látnak el, ezért lesz szép egyenletes a végeredmény.
Én nagyon kedvelem ezt a fajta ecsetet.
Alapozó ecset (lapos)
Ezt az ecsetet a folyékony és krémes alapozó fajtákhoz ajánlom.
Akkor válasszuk ezt, ha van időnk a sminkelésre, mert ez a típus hajlamos csíkokat hagyni az arcon, ha nem megfelelően van eldolgozva.
Mivel ez egy klasszikus alapozó ecset, a legtöbb sminkes ecsetszettben is megtalálható, de ha nagyon nem békültök ki vele, akkor befoghatjuk krémek, arcpakolások felviteléhez is.
Kabuki
A kabuki ecset nyele nagyon rövid, a szőre pedig tömött, főleg por állagú alapozók felvitelénél lesz nagy segítségetekre.
Körkörös mozdulatokkal vigyük fel vele az anyagot az arcra.
Mivel a por állagú alapozókhoz tervezték, ezért a kabuki ecset mindig állati szőrből van, hiszen a port nem tudja magába szívni a szőre.
Ha megtisztítottuk az ecsetet, ajánlom az ecsetháló felhelyezését az eszközre, hogy száradás után ne álljanak szét a szőrszálak.
Háromszög szivacs
Többféle szivacs létezik, és az, hogy milyen összetételű, a termék árában is hagy némi nyomot.
Ha szárazon használjuk őket, akkor erősebb fedést kapunk, ha benedvesítjük őket, akkor máris könnyedebb, lágyabb fedést eredményeznek.
A háromszög alakú szivacs a szem alatti részekhez a legjobb választás, hiszen ott sima egyenletes a felület.
Beauty Blender
Ez a típus az alapozó szivacsfajták „királynője”, nagyon szuper minőségű latexmentes termék, mely nedvesség hatására megnagyobbodik.
Ez a szivacs jól jöhet a krémes pirosító vagy bronzosító felvitelénél is.
Mint ahogy már a háromszög szivacsnál is említettem, az alapozót nedves szivaccsal felhordva kevésbé erős fedést kapunk.
Fontos, hogy minden alapozás után ki kell mosni a szivacsot, viszont fél év rendszeres használat után azt fogjátok tapasztalni, hogy megöregszik az anyag és meg kell válnotok a kedvenc szivacsotoktól.
Ujjak használata
A saját ujjaink mindig kéznél vannak, ráadásul tiszták, ezért a legtöbb alapozóhoz használhatóak. Kivétel a por állagú, amihez nem tudjuk nagyon hasznosítani.
Mindemelett ez nagyon takarékos megoldás is, hiszen nincs eszköz, mely felszívná az alapozót. Figyeljünk arra, hogy az áll és a hajtő vonalánál alaposan dolgozzuk el az anyagot.
Remélem meg tudtam könnyíteni a választásotokat ezzel a kis összefoglalóval.
Ne keseredjetek el, ha nem egyből a megfelelő ecsetet/szivacsot veszitek le a polcokról, mert tapasztalat, hogy második próbálkozásra már el szoktuk találni a hozzánk illő terméket.