Ahogy öregszünk, természetesen veszítünk izmaink tömegből és a csontsűrűségből, amely következménye, hogy testünk hajlamosabb a sérülésekre és a fájdalmakra. Az erős farizmok védelmet nyújtanak a test számára, mivel fő feladatuk a csípő támogatása és stabilizálása, ami szabályozza a térd és boka mozgását, valamint az egész törzset a nyaktól a medencéig. A fenék tónusossá tétele számos mindennapi előnnyel is jár. A farizmok hozzájárulnak az általános erőnléthez, és segítenek ülni, állni, futni, sétálni, ugrani és túrázni. Nem is beszélve arról, hogy az erős farizmok különösen fontosak, ha a nap nagy részét ülve töltöd az íróasztalnál, amikor is a csípőd egy fix pozícióban van.
A farizmok három különálló izomból állnak: nagy farizom, középső farizom és kis farizom. A nagy farizom a nevéből adódóan is a legnagyobb, ez adja a fenék alakjának nagy részét. Ez tart téged egyenesen ülés és állás közben, és mint az alsó test erőgenerátora, lehetővé teszi a futást, ugrást, guggolást, valamint a láb kifelé és hátrafordítását. A második izom a középső farizom, amely a nagy farizom és a kis farizom között helyezkedik el, és fő feladata pedig a medence stabilizálása.
Emellett segít a csípő és a felső lábszár mozgatásában, többek között a láb oldalirányú emelésében, a csípő kifelé fordításában és a csípő befelé fordításában. A kis farizom a legkisebb, és közvetlenül a középső farizom alatt helyezkedik el. Ez az izom számos különböző csípő és lábmozgás végrehajtásában vesz részt, mint például a csípő nyújtása, a csípő befelé fordítása és a láb oldalra történő emelése. Ahhoz, hogy tudatosan végezd el a különféle gyakorlatokat, jó ha ezekkel tisztában vagy. És most lássuk, melyik az a 7 fenékgyakorlat, amelyekkel szuper tónusosak lehetnek a farizmaid!
Válassz ki legalább három gyakorlatsort az alábbiak közül. Minden gyakorlatból végezz 15 ismétlést, aztán lépj tovább a következőre. Miután befejezted az összes mozdulatot, pihenj legfeljebb egy percig. Ezután ismételd meg a sorozatot háromszor, összesen négy körön keresztül.