Kitűrve, betűrve, felhajtva, felgyűrve?

Kitűrve, betűrve, felhajtva, felgyűrve?

Címlap / Stílus / Divat / Kitűrve, betűrve, felhajtva, felgyűrve?

Az öltözködés kifinomult művészete nem csak a ruhadarabok kiválasztását jelenti, hanem a részletekre való odafigyelést is. Az apró trükkök, egy kis változtatás, mint a ruhák visszahajtása, betűrése vagy felgyűrése, lehetővé teszik számunkra, hogy még inkább kifejezzük egyéniségünket és játsszunk a megjelenésünkkel. Legyen az egy visszahajtott gallér, feltűrt ingujj vagy egy felgyűrt nadrágszár, mind olyan technikák, amelyek segítségével egyedivé és stílusossá tehetjük megjelenésünket. Az alkalom jellege azonban itt is meghatározza, mikor alkalmazhatjuk ezeket a laza megoldásokat. Míg egy baráti találkozón vagy egy nyári fesztiválon a felhajtott nadrágszár vagy a visszahajtott gallér tökéletesen passzolhat a laza és kifinomult megjelenéshez, egy üzleti találkozón vagy egy hivatalos eseményen a tradicionális és formális megjelenés a megfelelő választás. Nézzük, mit, mikor és hogyan tűrjünk fel? (x)

Nadrágszárak visszahajtva

A nadrágszárak felhajtása egyszerű és divatos megoldás lehet a megjelenésünk frissítésére. A jó hír az, hogy számos ruhadarabbal kombinálható, így mindenkor a saját stílusunkhoz illeszthetjük. Az enyhén felhajtott nadrágszár laza és trendi hatást eredményez, különösen a farmerek, chino nadrágok esetében. A könnyedebb anyagokból készült hosszúnadrágoknál, mint a lenvászon, is működhet, de vigyázzunk, hogy ne ráncolódjon, buggyosodjon, mert az inkább nevetségessé teszi a megjelenést.

Ami fontos a nadrág visszahajtásánál:

A laza eleganciával visszahajtott nadrágszár nem jelenti azt, hogy a méretben nem megfelelő nadrágot gyűrjük vissza addig a hosszúságig, amíg megfelelő nem lesz. Ha a nadrágszár hosszabb, akkor először is gondoskodjunk arról, hogy a nadrág megfelelően passzoljon a derékhoz és a csípőhöz, igazítassuk méretre. Csak ezután alkalmazzuk a visszahajtott szár stílust.

A feltűrt rész hossza általában 2-3 ujjnyi legyen. Egy casual megjelenéshez tökéletes választás lehet egy farmernadrág vagy chino.

Feltűrt ingujj

Ez a trükk különösen jó választás lehet nyári időszakban vagy akár egy informális eseményen. Az ing ujjának felhajtása általában a könyökig vagy enyhén a könyök fölé történik, hogy egyensúlyt teremtsen a lazább stílus és a rendezettség között. Azonban formálisabb eseményeken vagy üzleti találkozókon a hagyományos, hosszú ujjú ing ajánlott, ekkor semmiképpen se hajtsuk vissza.

A felhajtott ujjú inghez viselhetünk mellényt is, akár szövetből vagy sportos, steppelt változatban.

A formálisabb, hosszú ujjú ingek anyaga kicsit vastagabb, strukturáltabb. Nem véletlenül. Hiszen nem arra készült, hogy visszahajtva hordjuk. Ez esetben az ujjak felhajtása visszafogottabb módon történhet. Hajtsuk fel az ujjakat egy kicsit a csukló felé, hogy enyhe ráncolódás keletkezzen, majd rögzítsük egy kis gombbal.

Kitűrve vagy betűrve hordjuk?

Az ing vagy póló betűrése a nadrágba az egyik legelterjedtebb stílus-trükk, amely segíthet gyorsan rendezettebb külsőt varázsolni. Ez esetben is az esemény jellege határozza meg, melyik mód az elfogadottabb. Egy üzleti találkozón, vacsorán vagy esküvőn érdemes lehet betűrni az inget vagy a pólót a nadrágba. Egyéb, laza eseményeken pedig nyugodtan kint hagyhatjuk a pólót és az inget is.

Másik fontos kérdés az ingek esetében, kigombolva vagy begombolva hordjuk? A válasz ugyanaz, mint az előző esetben is: üzleti találkozón, hivatalos eseményen, de még smart casual esetén is inkább gomboljuk be az inget végig, legfeljebb a felső 1-2 gombot illik meglazítani, ha nagyon meleg van. A laza ingeket, pólókat nyugodtan hordhatjuk jobban kigombolva. Azonban az ingeket ekkor sem stílusos derékig vagy teljesen szétgombolni, hacsak nem a strandon vagyunk.

Stílusikonok felhajtott gallérral

Számos stílusikon és híresség volt, akik felhajtva hordták az ing vagy dzseki gallérját. Gondoljunk csak James Deanre, aki az 50-es évek ikonikus színésze volt. Gyakran viselte felhajtva a galléros ingeket vagy dzsekiket, amelyek hozzájárultak a vagány és lázadó stílusához. Sőt sokszor még a rövid ujjú pólót is visszahajtva hordta. Ha pedig bőrdzseki és felhajtott gallér, akkor biztosan eszünkbe jut Elvis Presley vagy John Travolta ikonikus fekete bőrdzsekiben, felhajtott gallérral. A mostani hírességek közül is sokan alkalmazzák ezt a divat trükköt a vagány és az elegáns vegyítésére, David Beckhamtől kezdve, Ryan Goslingon át, egészen Tom Hardyig.

A gallér felhajtása egy apró, de hatásos trükk lehet egy divatos megjelenéshez. Ez különösen jól működhet, ha egy pulóvert vagy egy könnyű dzsekit viselünk. A gallér enyhe felhajtása egy kicsit vagányabb megjelenést eredményezhet. Ügyeljünk arra, hogy a gallért egyenletesen hajtsuk fel, hogy ne legyenek ráncok vagy csúfító redők benne.

A felhajtott gallér kiegészíthető más stíluselemekkel is. Például, egy nyaklánc vagy egy sál hozzáadhat egy kis extra vonalat vagy érdekes részletet az összképhez.

Soha ne hajtsuk fel!

Alapvetően semmit se gyűrjünk fel vagy hajtsunk vissza, ha hivatalos eseményen, üzleti találkozón vagyunk. De ez a szabály különösen igaz a zakóra. Mivel a hagyományos és formális öltözködési etikett szerint a zakó ujja hosszú és lecsüngő helyzetben marad, ezért az ujjak felhajtása a zakón általában nem elfogadott vagy ajánlott. Ráadásul a zakó anyaga sem teszi ezt igazán lehetővé, mivel vastagabb, strukturáltabb anyagból készülnek.

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!