Kiszárította a nyár a hajad? Bevált tippek, hogy újra selymes legyen

Kiszárította a nyár a hajad? Bevált tippek, hogy újra selymes legyen

Címlap / Stílus / Haj / Kiszárította a nyár a hajad? Bevált tippek, hogy újra selymes legyen

Napsütés, szél, sós vagy klóros víz: ezek mind olyan elemek, amelyek a bőrünknek is tudnak ártani, és a hajunknak is. Ha minden nyár végén azt veszed észre, hogy a hajad kezd egy szalmafészekhez hasonlítani, akkor valószínűleg nem kapta meg a kellő UV-védelmet és hidratálást a legforróbb évszakra. Szerencsére nem kell kétségbe esned, hiszen van néhány mentőötlet, amellyel újra szépek lehetnek a tincseid!

Ritkán samponozz!

Akár hidratálós, akár nem, a sampon valamennyire szárítja a hajat. Ha sérült a hajad, valószínűleg olyat vásároltál, amely kimondottan erre a típusra való.

Ezt jól tetted, de a sampon használatával még így sem szabad túlzásba esned: ne moss hajat minden nap, próbáld csak 2-3 naponta elővenni a samponodat.

Bien tipp: A köztes napokon a hajvégeiden használj kondicionáló pakolást – akár olyat, amit nem szükséges lemosni.

Így fésüld és szárítsd

Ha eddig vizesen fésülgetted a hajadat, azt javasoljuk, hogy ezzel inkább hagyj fel: a sérült, száraz haj sokkal könnyebben szakad, sérül, gubancolódik vizesen ha fésüljük.

Helyette hagyd a hajadat majdnem teljesen megszáradni, és csak akkor fésüld át. Ha szárítod, akkor langyos levegővel szárítsd elő, és csak utána fésüld ki.

A hajszárítót egyébként megéri kerülni, amennyire csak lehet és helyette levegőn szárítani a hajad.

Bien tipp: Érdemes beszerezned egy természetes anyagból, például fából készült hajkefét, és ezt használnod a műanyag eszközök helyett.

Hidratálás kívül és belül

A hidratálás a száraz bőr esetén sem csak kívül fontos, hanem belül is, és ez a hajadnál sincs másként.

Minimum 2-2,5 liter vizet tanácsos naponta fogyasztanod, hogy a sejtjeid kellő mértékben hidratáltak legyenek.

Bien tipp: A külső hidratálást úgy oldhatod meg, ha beszerzel egy hidratáló pakolást, amelyből egy keveset elkeversz langyos vízzel, majd egy szórófejes flakonba töltöd. Időnként érdemes ezzel befújnod a hajvégeidet.

Kerüld egy ideig a hajvasalót!

A meleg még jobban szárítja a hajadat, a hajsütők, hajvasalók pedig kimondottan veszélyesek lehetnek rá, hiszen képesek akár 100 Celsius-fok fölé melegedni.

Bien tipp: A hajad épsége érdekében ne sokkold a tincseidet hővel, inkább langyos levegőjű hajszárítóval és henger hajkefével szárítsd formára. Még jobb, ha még nedvesen tekered fel csavarókra és hagyod magától megszáradni.

Proteint a hajnak!

A fehérje a hajadnak is jót tesz, hiszen ez testünk alapvető építőeleme.

Heti egy hajmosás alkalmával érdemes nem pusztán a sampont használnod, hanem hajhossztól függően egy-két tojással kikeverned a pakolásodat.

Bien tipp: Ne azonnal öblítsd le mosás után, hanem hagyd hatni 5 percig, majd csak ezután mosd ki bő hideg-langyos vízzel.

Avokádó és tea

A kamrádban számos olyan dolgot találhatsz, amelyből érdemes hajpakolást csinálni: száraz hajra ezek közül a legjobb az avokádó.

Egy érett, sőt akár egy túlérett avokádót nyomkodj szét villával, majd kend a hajadra, és hagyd hatni 20 percig.

Ha kimostad, a hatás fokozása érdekében adj neki egy kellemes öblítést is teával: ha szőke vagy nagyon világos barna a hajad, kamillából készítsd ezt el, ha sötétbarna vagy fekete, akkor fekete teával.

Mire jó az Omega-3?

Az Omega-3 zsírsav nem csak azért hasznos, mert egészséges zsírokban gazdag, amire a szervezetednek szüksége van, hanem azért is, mert segíthet hidratálni a körmeid és a hajad is.

Választhatod belőle a kapszulát is, vagy beviheted az étkezéseddel: olajos magvakkal, tojással, halakkal és avokádóval.

Bien tipp: Adj néha szabadnapot a hajadnak, és hagyd kiengedve legalább egy-egy napra. Éjszakára semmiképp se kösd be – még egy laza fonatot sem érdemes készítened, mert ez is fokozhatja a töredezettséget, ráadásul izzasztja a fejbőrödet és korpásodást idézhet elő.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!