Kisebb otthon, nagyobb boldogság? Van, akinek működik! 

Kisebb otthon, nagyobb boldogság? Van, akinek működik! 

Címlap / Életmód / Lélek / Kisebb otthon, nagyobb boldogság? Van, akinek működik! 

Jessica M. Miller motivációs coach és többszörös könyvszerző gyökeresen felforgatta az életét, amikor olyan céljait kérdőjelezte meg, amelyek mindent új alapokra helyeztek az életében.

Felismerhetetlenné vált az élete, amikor nagyobb otthont vásároltak családjával

Az első közös otthon megvásárlásra óriási lépés mindenki életében és semmihez sem hasonlítható érzés a beköltözés. A felújítás, a szépítgetés már csak hab a tortán, akárcsak az, amikor mindezt magunk mögött hagyva, egy még szebb, nagyobb és kényelmesebb otthonba költözhetünk. Ártalmatlan, logikus és helyes döntésnek tűnik ez akkor, amikor az anyagi feltételek is adottak, de Jessica életében minden megváltozott.

A látszólag előremutató választás egy nagyobb otthon megvásárlására egész sor rossz döntést indított el, amelynek eredményeként a család egyre több pénzt költött, miközben egyre több dolgot kezdett kezelni.

Az álomotthon és a vele járó bőség sokkal több stresszt és munkát hozott magával, mint várták, ez pedig végül kevesebb időt jelentett azokra a dolgokra, amelyek tényleg élvezettel és örömmel tölthették volna ki a napokat. 

Jessica a YourTango-nak elmondta, emlékszik arra az időre, amikor kimerülten ért haza a munkából, és belépve otthonába a gyerekei veszekedését hallgatta, holott ez korábban egyáltalán nem volt jellemző az életükre. Ezek az esték arra késztették, hogy még tovább feszegesse a határait, még többet tervezzen, dolgozzon, rendszerezzen még akkor is, amikor legszívesebben összeomlott volna.

A mindennapi teendők, mint amilyen a vacsora elkészítése, a házi feladatok megírása és a ház takarítása, csak még tovább növelték az egyébként is komoly terheket, és Jessica számára egyre nehezebbé tették a hétköznapokat. 

Kis idő múlva sikerült levonnia a következtetéseit: az élet felgyorsul, ha többet teszünk hozzá. Minél több mindent kell felügyelnünk, annál kevesebb időnk lesz és mivel mindez drága mulatság, még többet kell dolgoznunk, hogy az új életvitelt meg is tudjuk fizetni. Ez pedig – akárhonnan nézzük – több stresszt és kevesebb időt jelent a saját boldogságunkra. 

SimonSkafar/istockphoto.com

És akkor feltette a nagy kérdést férjének: Miért nem vagyunk boldogok?

Jessica férje azt mondta: „mert nem jól menedzseljük az életünket”.  Miután megvették a házat, életük olyanná alakult, amit szerettek volna messzire kerülni. Az élet, amiért keményen küzdöttek, rémálommá vált, amiből úgy érezték, nem menekülhetnek. Amint erre sikerült rávilágítani, már jött is az ötlépéses megoldás:

Meghatározták, mit jelent számukra a boldogság

Konkrétan arra törekedtek, hogy olyan helyre költözzenek, amit könnyen és gyorsan rendbe tudtak rakni, hogy több időt tölthessenek egymással és gyerekeikkel. 

Részletes tervet dolgoztak ki

Mégpedig annak érdekében, hogy elérjék a kitűzött céljaikat. Ezek között elsőként szerepelt megannyi tárgyuk eladása, használati eszközeik számának csökkentése, társadalmi kötelezettségeik minimalizálása és a kisebb ház vásárlása. 

A lépéseket logikai sorrendbe állították

Bár azonnal nekiláthattak volna a holmik kiszórásának, először az új otthon megtalálása volt a cél. A család minden tagja azon dolgozott, hogy minél előbb megvalósulhasson az új álom, csapatként, de lépésről lépésre vágtak neki a feladatoknak és következetesen, közösen döntöttek  mindenben.

Végül pedig nem követték el ugyanazt a hibát

Jessica és családja fontosnak tartotta a türelmet fókuszba helyezni. A korábbiakból tanulva felismerték, hogy a változások bevezetése nehézségekkel járhat, és időt, támogatást adtak egymásnak ezen az úton haladva. Nyitottak maradtak a kommunikációra és a támogatásra, hogy könnyebben alkalmazkodhassanak az új élethelyzethez.

Jessica és családja álomélete végre valóra vált. Hosszú utat jártak be ahhoz, hogy eljussanak ide, több mint 2 év telt el az elhatározás és a tényleges megvalósulás között. De immáron megtalálták a rájuk váró kis házat és a mindennapjaikban is hatalmas változások álltak be. Kevesebbet kell költeniük, amit megfejeltek azzal, hogy sokkal tudatosabban vásárolnak, a rendelkezésükre álló helynek megfelelően gondolkoznak és becslésük szerint legalább 50%-kal csökkentették ingóságaik számát. Ez pedig kevesebb teendőt, még kevesebb stresszt, ellenben sokkal több időt biztosít az élet élvezetére. 

Nyitókép: Nazar Rybak/istockphoto.com

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!