Különböző hiedelmek kötődnek a teliholdhoz. Vannak akik úgy gondolják, hogy nem csak a veteményesre hat, hanem testünkre is. A tudósok véleménye azonban többnyire az, hogy a Hold nincs hatással hangulatunkra, viselkedésünkre.
3/5 Az emberi test
Az emberi test víztartalma elég magas. Férfiaknál 60 %, nőknél kicsit kevesebb, a csecsemőknél viszont több. Egy 100 kg-os férfinél ez azt jelenti, hogy testében 60 liter víz van. Ebből, és a Hold tömegvonzásából kiindulva ez akár azt is jelentheti, hogy hatással van ránk ez az égitest.
Logikusnak tűnik, ám eddig ezt nem támasztotta alá egy tudományos értekezés sem. Az is elgondolkodtató, hogy túl régóta vannak olyan mendemondák, miszerint a Hold sok mindenért felelős a hétköznapokban.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
4/5 Az orvoslás és a Hold
Akinek van szülészeten, vagy épp rendőrségen, pszichiátrián ismerőse, az biztosan hallott már olyan történeteket, melyek a szülést, vagy épp a zavartabb, agresszívabb viselkedést a Holddal hozták összefüggésbe.
Megfigyelésen alapszik – én is megfigyeltem az évek alatt -, hogy a menstruáció időszaka sok nőnél egybe esik a teliholddal, vagy annak közvetlen közelével. A probléma ezekkel a megfigyelésekkel az, hogy nincsenek igazolva, sem megcáfolva. Úgy vélem, sok múlik az önkontrollon, a hormonokon, a test egyéb kémiai anyagain is, így nem mindenkire hat ugyan úgy a Hold ciklusa.