A legősibb vallás, ami említi az Ősrobbanást. 10 meglepő tény a Hinduizmusról

A legősibb vallás, ami említi az Ősrobbanást. 10 meglepő tény a Hinduizmusról

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / A legősibb vallás, ami említi az Ősrobbanást. 10 meglepő tény a Hinduizmusról / 2. oldal

A hinduizmust a legrégibb vallásként tartják számon, amely ősi feljegyzések, különleges rituálék és egyedülálló hagyományok tárháza, az alábbi tíz meglepő dolgot azonban kevesen tudják róla.

A Védák a legősibb vallási feljegyzések

A Védák India legrégebbi írásos irodalmi emlékei és egyben a hinduizmus legfontosabb forrása. A Véda a négy szamhitát, azaz gyűjteményt foglalja magába:

  • Rigvéda-szamhita, (himnuszok)
  • Számavéda-szamhita, (dalok)
  • Jadzsurvéda-szamhita, (áldozati tételek)
  • Atharvavéda-szamhita, (mágikus tételek)

Az istenség imádata férfi, női és állati formában

A hinduizmus szerint Brahma számtalan alakban megjelenhet, ezért a női, férfi és állati formát is istenítik. Az istenség női formája a Dévi, ami Shakti, a teremtő erő megtestesülése. A leghíresebb állati istenségek Ganésa, az elefántfejű isten és Hanumán, akinek majom feje van.

Elena_Sistaliuk/istockphoto.com

108, a szent szám

A Föld, a Nap és a Hold viszonylatában különös jelentőséggel bír ez a szimbolikus szám, hiszen a Föld és a Nap közötti távolság a Nap átmérőjének 108-szorosa, illetve a Föld és a Hold közötti távolság a Hold átmérőjének 108-szorosa. Ezen kívül a Nap átmérője a Föld átmérőjének 108-szorosa. A hindu vallásban 108-szor kell mantrázni és leborulni. 

VIDEO Íme a 10 legolcsóbb szobanövény, amit imádni fogsz

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2 3 4

»