A híres orvos, Paracelsus már réges régen megmondta: „a halál a belekben lakozik”. Bár évszázadok teltek el, még csak most kezdünk rájönni, mennyire igaza volt a középkori orvosnak. Most jutunk el arra a pontra, amikor az emberek már elfogadják, hogy minden mindennel összefügg, így a táplálkozásunk, az emésztésünk nem csak építhet, hanem meg is betegíthet minket.
1/5 Ezért fontos a bélflórád állapota
Bármennyire is furcsa, vagy éppen visszataszító tény, a belekben kb. 100 millió baktérium található. Ezek egyaránt lehetnek jótékony hatásúak, és rosszak is – így aztán nem meglepő, ha nagy hatást gyakorolnak az életünkre, egészségünkre. A természet tökéletesen kitalálta, hogyan működhet az emésztésünk megfelelően, ezért hozta létre ezt a baktérium-rendszert is. A problémák ennek az érzékeny rendszernek a megbolydulásából ered. Ha a bélflóra felborul, akkor a jó baktériumok elpusztulnak, a rosszak elszaporodnak, súlyosabb esetben kikerülnek a bélrendszerből, és károsítják a test többi részét.
Fontos megemlíteni azt is, hogy az immunanyagokat szállító nyirokrendszer 70-75%-a belek falát hálózza be – ha tehát az emésztésed nem működik, akkor az immunrendszered sem. A betegségek tehát tényleg nagymértékben a belekből erednek!
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!