Sokan észre sem vesszük, hogy csikorgatjuk a fogainkat, mert ezt éjszaka, alvás közben tesszük. A legtöbb esetben csak onnan tudunk róla, hogy valaki felhívja rá a figyelmünket. Ha magadra ismertél, akkor mindenképpen érdemes vele foglalkozni. Lássuk, hogy miért fontos, hogy megszüntessük ezt a problémát, és mit tehetünk ellene.
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
1/7 A fogcsikorgatás tünetei
A fogcsikorgatás, amelyet bruxizmusnak is neveznek, több kellemetlen tünettel is járhat. Kutatások bebizonyították, hogy az éjszakai fogcsikorgatás során kialakuló terhelés miatt megváltozhatnak és sérülhetnek az állkapcsi ízületek. A bruxizmus megterheli a nyak és a halántékizmokat, amik így nem tudnak pihenni, ezért az éjszakai fogcsikorgatásban szenvedőknél gyakoriak a migrénes panaszok.
További probléma lehet, hogy a frontfogak élei lekopnak, fognyaki kopások alakulnak ki, letörnek a rágószervek csücskei, és a fogak kilazulnak. Súlyosabb esetben, a folyamatos megterhelés miatt előfordulhat, hogy valaki nem tudja kinyitni a száját, és mivel elcsúszhat az állkapocsízület részét képező ízületi korong, ezért a természetestől eltérő mozgás miatt a száj kinyitását recsegő-ropogó hang kísérheti. Azért, hogy ezeket a problémákat elkerüljük vagy megszüntessük, a következő praktikákat vethetjük be.