Kardió: igen vagy nem?
A kardió edzés fontos és jó dolog, de izomépítés szempontjából nem igazán mérvadó.
Nagy segítségedre van akkor, ha fogyni szeretnél, elégetnéd a zsírt magadról, de ha túlzásba viszed, akkor sajnos nemhogy a fejlődésed áll le, még a nehezen megszerzett izomtömegedtől is elbúcsúzhatsz.
Manapság gyakori, hogy különféle összehasonlító fotókat osztanak meg magukról az emberek, és ezeken jól látszik, hogy a sok kardió edzés inkább vékonyabb testalkatot, laposabb, szálkásabb formákat eredményez, míg a súlyokkal történő edzések hatására az emberek tónusosabbak, kerekebbek lesznek.
Ez hűen tükrözi a valóságot, tényleg a súlyok emelgetése az, ami látványosan megváltoztatja az alakot. Továbbra is hangsúlyozzuk, hogy heti egy, maximum két kardió még belefér a súlyzós edzések mellé is, különösen akkor, ha ügyelsz az energiapótlásra. Viszont, ha ténylegesen és látványosan szeretnéd növelni az izomzatodat, akkor ne tölts el hosszú órákat futással, biciklizéssel, vagy éppen ellipszis trénerezéssel. Olvass még a témában
„Ez így nem igazságos…” Miért van az, hogy a férfiak egyes nőkkel hercegnőként bánnak, míg másokkal rosszul?
„Csak a pénzköltés miatt találták ki!” – 5 mondat, amit ki nem állhatok a karácsonnyal kapcsolatban
Mi a gyermeked küldetése? Születésnapja elárulja
Milyen „időskori” szokást vettél fel, mert tulajdonképpen jó ötlet?
Képek forrása: VitalikRadko/Depositphotos.com






