Így készítheted el a saját boldogság-képletedet

Így készítheted el a saját boldogság-képletedet

Címlap / Életmód / Így készítheted el a saját boldogság-képletedet / 2. oldal

Lehet olyan egyszerű a boldogság, mint egy könnyen megoldható matematikai egyenlet? Nem pontosan, de a Google korábbi karrierfejlesztési menedzsere és szerzője, Jenny Blake megmutatja, hogyan hozhatjuk létre a saját, személyes boldogság-képletünket.

Így állítsd össze a saját boldogság-képletedet

Most már tudod, milyen szempontok alapján és milyen nyomvonalon elindulva kell vizsgálódnod a boldogságod megtalálását illetően. 

  1. Ha összeállítanád a saját boldogság-képletedet, akkor első lépésben értékeld az elmúlt napjaid reggeli és esti szertartásait: Hogyan teltek? Mi működik most a legjobban az életedben? Mi hiányzik? Ha egytől tízig terjedő skálán kellene értékelned ezeket az órákat, akkor hányast adnál magadnak? Min kellene változtatnod, hogy tízest adhass?
  2. Második lépésben készítsd el a saját diagramodat! Felezd el középen a papírt, egyik oldalra kerüljenek a mikró, a másik oldalra a makró tevékenységek, majd vízszintesen oszd őket három részre – ide jöhetnek a korábban ismertetett érzelmi, fizikális, végül pedig a szociális területek. Minden szakaszba legalább három-öt olyan tevékenységet írj, amelyek a legtöbb energiát adják számodra! Mindkét kategória (tehát a mikró és a makró) esetében vedd figyelembe, hogy mit csinálsz már most jól, és mi az, amiben akadnak hiányosságok!
  3. Harmadik lépésben válaszd ki azt a szakaszt, ami téged a legjobban energizál és feltölt – érdemes ezt megtenni makró és mikró szinten egyaránt. Lehet, hogy makró szinten a szociális igényeid kielégítése tesz a legboldogabbá, míg mikró szinten érzelmileg és spirituálisan tudsz a legkönnyebben kiegyensúlyozottá válni. Ha ezekkel tisztába kerülsz, akkor már automatikusan tudni fogod, hogyan mentheted meg a józan eszedet a stresszes időkben. 
Jasmina007/istockphoto.com

Hogyan fest a képlet?

Ha a napi boldogságot szeretnénk matematikailag leírni, akkor szükségünk lesz hozzá néhány összetevőre. Ilyenek a személyes szertartások, amikből legalább három kell ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. Szorzóként működik az, ha sikerült beiktatnod olyasmit is a napodba, amit a harmadik pontban már kiemeltél, hiszen a legkönnyebben boldoggá tesz. Végül pedig akadályként, mínuszként jelenik meg mindaz, ami visszahúz a realitás talajára, vagy kizökkent a harmóniából. Ilyenek a félelmek, a rossz szokások, vagy éppen a zavaró, feszélyező körülmények, a stressz források. 

A boldogság napi képlete tehát így fest:

[(1. szertartás + 2. szertartás + 3. szertartás) x emlékeztető] – Lezuhanó akadály (ok) = napi boldogság

Az én hétköznapi boldogság-képletem pedig valahogy így nézne ki:

[(nyugodt kávézás + délutáni edzés + forró fürdő)] x közös családi program a szabadban – gyermekem fegyelmezése = Boldogság

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»