4 fontos teendő, hogy ne csak elérd, meg is tartsd az álom-alakodat

4 fontos teendő, hogy ne csak elérd, meg is tartsd az álom-alakodat

Címlap / Életmód / Táplálkozás / 4 fontos teendő, hogy ne csak elérd, meg is tartsd az álom-alakodat

Sokan úgy vélik, egyáltalán nem könnyű fogyni, de akik nagyobb feleslegtől szabadultak meg, általában azt vallják, az igazán nagy feladat az elért súly megtartása. Milyen szempontokra érdemes ügyelned, ha végre a te mérleged is annyit mutat, amennyire mindig is vágytál?

Ne éhezz soha!

A rendszeres étkezés alapvető, nem csak a diéta alatt, hanem utána is.

Sajnos sokan még manapság is úgy fogynak, hogy kihagynak néhány étkezést, de míg ez a súlyvesztés során ideiglenesen eredményt hozhat, addig hosszútávon nem működik.

Ez tehát azt jelenti, hogy semmiképpen sem hagyhatod ki az étkezéseket.

Ennek két fontos oka van: első, hogy nem éhezteted ki magadat, tehát nem fordulhat elő, hogy mire a hűtő elé kerülsz, maradéktalanul kifosztod annak a tartalmát.

A másik ok, hogy mivel a vacsorára elfogyasztott ételtől hízhatsz a legkönnyebben, ha egész nap koplalsz, éppen este fogsz alaposan bekajálni.

Tény, hogy manapság nincs mindenkinek ideje a dobozolós technikára (bár ezzel valóban borítékolhatod a sikert), arra feltétlenül ügyelj, hogy legalább a napi három étkezésed meglegyen!

Ha emellé még némi egészséges nasi is lecsúszik, akkor sokat tettél az egészségedért.

Próbálj ki új főzési praktikákat!

Sokkal könnyebb kalóriákat spórolni a főzés során, mint hinnéd! Sajnos a magyar konyha tipikusan zsíros, nehéz, húsos és zsíros ételekre épít, de ami még rosszabb, mindezekhez szénhidrátot is társít.

Természetesen – a mai divatos utálat ellenére – szénhidrátra igenis szüksége van a szervezetünknek, de nem finomított formában, és nem zsír társaságában, mert úgy valóban vészesen hizlaló kombinációval számolhatsz.

Már akkor is fogyni kezdhetsz, illetve könnyebben tarthatod a súlyodat, ha nem eszel kenyeret, pogácsát a főzelékek, levesek mellé, illetve a burgonyát csak ritkán társítod hús mellé (akkor sem az olajban sült változatot).

Kalóriát spórolhatsz azzal is, ha olaj-sprayt használsz, ha a sovány húsokat részesíted előnyben, ha elhagyod a rántást és a habarást (helyette ott a rizsliszt és a keményítő).

Fedezz fel egészséges, tápláló nasikat!

Sokan nem annyira a főétkezésektől, mint a nassolnivalóktól híznak, főleg akkor, ha a főzési technikájukat már megreformálták.

Te is ebben a cipőben jársz? Ne aggódj, nem kell lemondanod a nassolnivalókról, de az tény, hogy nem ehetsz akármilyen édességet.

Illetve ehetsz, de legfeljebb heti egy alkalommal, akkor sem mértéktelenül, hiszen súlytartás esetén szó sincs arról, hogy sosem „bűnözhetsz”.

A hét többi napján pedig ott vannak a lassú felszívódású szénhidrátok, a gyümölcsök és a magas, 80-90%-os étcsokoládék.

Fontos, hogy nem csak azok az édességek jók, amiknek szinte nincs szénhidráttartalmuk! Sőt, ezek gyakran nem enyhítik igazán a nassolás iránti vágyat, ráadásul elkészítésük során (pl. egy minimális szénhidráttartalmú liszt esetében) annyi hozzávaló kerül melléjük, hogy a végeredmény minden lesz, csak diétás nem.

Találd meg az egyensúlyt!

Súlytartás során meg kell találnod az arany középutat, avagy az egyensúlyt a mozgás és az étkezés között. Szerencsére nagyon egyszerű a dolgod: amennyiben új praktikát próbálsz ki, rendszeresebben állj mérlegre, hetente többször is!

Nem kell ezt a szokást állandósítani, nem muszáj folyton a mérleget figyelni, de akkor igen, ha valamin változtattál.

Záros időn belül kiderülhet, elegendő-e az edzés mennyisége, vagy éppen túllőttél a célon, esetleg kevesebbet eszel a kelleténél. A későbbiek során bőven elegendő a ruháidat figyelned.

Ha szorítani kezdenek, ideje kicsit jobban odafigyelni, míg ha lötyögnek, egész biztos lehetsz benne, hogy tovább csökkent a testsúlyod.

Így azt is elkerülheted, hogy az esetleges izomépítés miatt növekvő súlyod befolyásolja a véleményedet, hiszen nyilván mást mutat a mérleg egy súlyokkal dolgozó, és egy kardió edzéseket folytató ember számára.

 

VIDEO A legnyugodtabb kutyafajták

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!