A mondás szerint az alkohol öl, butít és nyomorba dönt, amivel nehéz vitatkozni, hiszen iváskor tulajdonképpen egy mérgezés tüneteit élvezzük. Az alábbi tíz tényként kezelt dolog azonban távhit az ivással kapcsolatban.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
6. „A vodkát jól bírom, de a whiskytől őrültségeket csinálok!”
Ilyen nincs, az alkohol az alkohol marad, mindegy, milyen ital formájában fogyasztjuk. Nincs olyan, hogy egy bizonyos fajta ital más hatással lenne ránk mint a másik, csak arról, hogy az erősebb, tehát magasabb alkoholtartalmú márkák jobban hatnak ránk.
7. Minél régebbi a bor, annál jobb
Ez az egyik legelterjedtebb tévhit, mindenki azt hiszi, hogy a vörösbor minél öregebb, annál finomabb, pedig ez nem igaz. Csak a legdrágább borokra jellemző, hogy a korral javul az ízük, ez pedig a borok mindössze 5-10 százaléka. A sima vörösbort ajánlott 5 éven belül elfogyasztani, mert nem tesz jót neki, ha ennél tovább állni hagyjuk. Ez az idő a rosé és fehérbor esetében 2-3 év.
8. Ha fogyni akarsz, ne igyál alkoholt
Ez igaz, de meglepő módon – a statisztikák szerint – csak a férfiak esetében. A nők ugyanis eleve nem isznak annyit, és mikor arról is lemondanak, az ivászatot többnyire nassolással helyettesítik.
9. Az alkohol felmelegít, ha fázol
Csak úgy érzed, hogy felmelegít. Ha kicsit fázol, valóban működik a trükk, de ha komolyabban dideregsz, az alkohol csak ront a helyzeten, mert a kimelegedéskor, kipiruláskor a bőrfelszín közelébe tóduló vér miatt csak hamarabb kihűlsz.
10. Vörös húshoz mindig vörösbor illik, halhoz fehérbor
Ugyan ez az ajánlott szokás és ezek jól is mennek egymáshoz, de azért nem szentírás. Egy jófajta, hűtött fehérbor szinte minden ételhez illik, így nyáron akár a véres steakhez is ihatod. Ha pedig télen a fetucchinihez vörösbort kívánsz, nyugodtan fogyaszd azzal.