Ha valaha már aludtál együtt a szerelmeddel, vagy akár gyerekkorodban a barátnőddel, unokatesóddal, akkor pontosan tudod, mennyire könnyű felriadni a másik jelenlétére. Az éjszakai forgás, szuszogás, álmodás teljesen természetes, de attól még sokszor zavaró – pedig nem csak az emberek, a kutyák is fészkelődnek, helyezkednek.
Ez nyilván azzal jár, hogy többször fel fogsz ébredni arra az édes, de mozgolódó szőrgombócra, és ez természetesen kihat az alvásminőségedre (függetlenül attól, hogy egy ágyban, vagy egy szobában alszotok).
A kialvatlanság következményeit most nem ecseteljük, te is biztosan tudod, hogy a hétköznapi figyelmetlenségtől és türelmetlenségtől kezdve még sok-sok hosszú távú kockázata van. A pihenés kulcsfontosságú, nem csak neked, a kutyádnak is!
5/7 Rosszat tesz a párkapcsolatodnak
Ha az ágyadban altatod a kutyádat, akkor számára az lesz az odú, az otthon, ezért természetesnek veszi, hogy oda bármikor, bármilyen körülmények között bebújhat. Igen, akkor is, ha a legkevésbé sem vágytok a társaságára.
Sokan eleve képtelenek koncentrálni a szeretkezésre, ha háziállat van a szobában, akkor pedig főleg, ha a kutyus kíváncsiskodik az ágy mellett, vagy éppen a paplanok között. Sokszor a kizárás sem megoldás, hiszen akkor az ajtó előtt nyüszög az eb, így szintén tönkreteszi az együttlétet.
Bár kicsit más példa és nyilván komolyabban is kell venni, de ugyanezen okokból kifolyólag a szülők gyakran azt sem tartják jó ötletnek, ha a gyermek egy szobában, ágyban alszik velük. Később azonban más kérdés is felmerül: a gyerkőcnek miért kell a kiságyában pihennie, és a kutyus miért lehet egész éjjel anyuval és apuval?
A szakértők azt javasolják – függetlenül attól, hogy egészségüggyel, vagy kutyaneveléssel foglalkoznak –, a legelejétől mindenki a saját fekhelyén pihenjen. Ez a szoktatás, illetve az átszoktatás esetén sok álmatlan éjszakával járhat, de jobban jártok, ha külön pihenhettek.
Az említetteken felül az ágyban altatott kutyákban különféle viselkedési problémák jelentkezhetnek, pl. lehet, hogy a te kedvenced is agresszívan lép fel a barátoddal szemben, amikor ő megpróbál lefeküdni melléd. Ez nyilván sem nektek, sem az állatnak nem jó.
A tévhitekkel ellentétben a kutyáddal akkor teszed a legjobbat, ha kutyaként kezeled. Természetesen minden mennyiségű szeretetedet és odafigyelésedet megérdemli, de ebbe beletartozik az is, hogy mindketten nyugodtan tudtok pihenni és pontosan tudjátok, a rangsorban hol helyezkedtek el.