Veszélyesek-e a vezeték nélküli fülhallgatók? Ezt mondja az orvos

Veszélyesek-e a vezeték nélküli fülhallgatók? Ezt mondja az orvos

Címlap / Kikapcsolódás / Tech és kütyük / Veszélyesek-e a vezeték nélküli fülhallgatók? Ezt mondja az orvos / 2. oldal

Ha te is a fülbe behelyezhető fülhallgatók híve vagy, az orvosszakértők egy hasznos tanács betartását javasolják, hogy hosszú távon is hozzájárulj az agy egészségének megőrzéséhez.

Egészségügyi problémák a vezeték nélküli fülhallgatók miatt

Ha rákot nem is, a vezeték nélküli fülhallgatók számos más egészségügyi problémát okozhatnak – mondja Bria Collins audiológus és az American Speech-Language-Hearing Association audiológiai gyakorlatokért felelős igazgatója. Az utóbbi időben a vezeték nélküli fülhallgatók használata olyan népszerűvé vált, ezért Collins szerint akövetkező egészségügyi problémák előfordulása növekedett:

  • Halláskárosodás: „A hangforrás közelebb kerül a dobhártyához, ami a tervezettnél hangosabban növelheti az intenzitást” – mondja Collins. „Idővel ez halláskárosodást okoz.
  • Fülzúgás: A fülhallgató használata növeli a fülzúgás vagy az állandó fülcsengés kockázatát, mondja Collins.
  • Viasz elzáródás: A fülzsír felhalmozódása problémát jelenthet a füldugó típusától, valamint a hallójárat alakjától és méretétől függően – magyarázza. „Ha a fülhallgatót újra és újra behelyezzük a fülbe, vagy túl mélyre nyomjuk a a hallójáratba, viaszfal képződhet. Ez elzárhatja a fület és csökkenti a hallást” – magyarázza.
  • Fertőzés: A füldugók folyamatos használata a hallójáratba is bejuttatja a kórokozókat, ahol a belső fül meleg, nedves környezetében szaporodnak. Ez sajnos fülfertőzések katalizátora lehet, mondja.
  • Fájdalom: Ha túl sokat viselsz bedugós fülhallgatót, vagy ha nem illeszkedik megfelelően a füledhez, fájdalmat és kényelmetlenséget, valamint esetenként sebeket okozhat a fülnyílásban.

A megoldás? Ne tartsd a fülhallgatót órákig a füledben

A megkérdezett szakértők egy dolgot tudnának ajánlani mindenkinek, aki vezeték nélküli fülhallgatót használ. Mégpedig ezt, hogy ne tartsd a füledben a fülhallgatót, amikor nem használod, és főleg ne aludj benne! Az orvosok szerint ezzel máris jelentősen csökkented a terhelést, ami a fenti panaszok kialakulásához vezethetne.

VIDEO Így készíts pár perc alatt merész, füstös szemsminket

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»