Ha mindent személyes támadásként élsz meg, az legtöbbször azt jelenti, hogy egy-egy beszólást vagy helyzetet megkérdőjelezhetetlen igazságnak veszel (például: „Biztosan utálják a prezentációmat” vagy „Nem vagyok elég jó”).
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Na de mégis miért csinálja ezt az agyunk? Az alacsony önértékelés, a maximalizmus vagy a szorongás sajnos sokkal hajlamosabbá tesz arra, hogy a legkisebb dolgokon is kattogj. És igen, ez a szokás idővel szépen le fogja építeni az önbizalmadat, elrabolja az idődet, és még a kapcsolataidat is tönkreteheti. De szerencsére van kiút! Ha beveted a következő trükköket, megtörheted ezt a védekező reflexet, nem veszel mindent magadra és megóvhatod a mentális egészségedet.
1. Állj meg egy pillanatra, mielőtt rosszra gondolsz
Néha a sértődöttség sokkal inkább a korábbi tapasztalatokból fakad, mintsem abból, hogy a másik tényleg ellenünk fordult. Lehet, hogy két barátod nélküled találkozott – de te már rögtön azt gondolod, hogy biztosan utálnak, mert régen egy mérgező baráti körben mindig kihagytak a programokból. Vagy épp egy Tinder-matched nem válaszolt, és ez most sokkal jobban fáj, mert pár hete váratlanul szakítottak veled. Ha észreveszed, hogy a múltbeli sérelmek hatnak a jelenlegi érzéseidre, az már önmagában egy hatalmas lépés ahhoz, hogy megtörd ezt a gondolati spirált.