A magyar konyha nem kimondottan a kalóriaszegény, könnyű fogásokról híres, ám néhány hozzávalót kicserélve könnyedén diétássá varázsolhatod őket, anélkül, hogy lemondanál a finom ízekről.
1/3 Palacsinta
A palacsinta nem kifejezetten a diétás ételek közé tartozik, pláne jó vastagon megkenve nutellával. Ha diétád során szeretnéd elkerülni a túl sok cukrot és zsírt, mégis nagyon kívánod, van egy jó hírünk: a palacsintát igazán sokféleképp lehet variálni, hogy kalóriaszegény és egészséges legyen. A hagyományos palacsinta alapja a fehérliszt, és általában kerül bele tej és olaj is bőven. Ha ezeket az összetevőket lecseréled, az ízvilágot tekintve nem lesz akkor a változás, mint amennyivel diétásabb desszertet kapsz.
A finomliszt helyett használj teljes kiőrlésű búza– vagy tönkölylisztet, de a zabpehelyliszttel is kiválóan működik – ha nincs otthon zabpehelyliszted, daráld le a zabpelyhet, az eredmény ugyanaz. Az étolaj helyett használj kókuszolajat, a tej helyett pedig vizet vagy valamilyen növényi tejet – esetleg felesben a kettőt. Ha magát a tésztát is édesen szereted, tegyél bele egy kis steviát a cukor helyett, és a töltelék esetében is így édesíts. A mogyorókrémnek is létezik cukormentes változata, ahogyan a lekvároknak is, a túrókrémet pedig könnyedén elkészítheted magad is, és feltétlen próbáld ki, hogy reszelt almát összekeversz egy kis őrölt fahéjjal, és azt töltöd a palacsintába.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/3 Rakott krumpli
A hagyományos rakott krumplit általában mindenki szereti, tipikus magyar fogás, a magyar konyha közkedvelt hozzávalóival – gondolunk itt a házi kolbászra, a krumplira és a tejfölre. Ahogy a palacsinta esetében, úgy a rakott krumplinál is a tojás az egyetlen összetevő, amit nem kell lecserélni, ha diétásabb, egészségesebb verziót szeretnél készíteni.
A krumpli helyett használj édesburgonyát vagy zellert. Mindkét zöldség esetében hasonlóan kell eljárni, mint a hagyományos burgonyánál, annyi különbséggel, hogy nem szükséges előzetesen megfőzni őket, hiszen viszonylag hamar megpuhulnak, így tisztítás, hámozás után szeletelheted őket nyersen egyből abba a tepsibe. A kolbász helyett használj jó minőségű, magas hústartalmú virslit, a tejfölt pedig cseréld le natúr joghurtra – utóbbinak sokkal alacsonyabb a zsírtartalma. Ha szoktál a tetejére sajtot reszelni, a trappista helyett használj light mozzarellát, hogy egy a diétádba könnyen beilleszthető, az eredetinél jóval kalóriaszegényebb fogást kapj, mely ráadásul nagyon finom is.