10 természetes gyógyír a szezonális pollenallergia ellen

10 természetes gyógyír a szezonális pollenallergia ellen

Címlap / Életmód / Egészség / 10 természetes gyógyír a szezonális pollenallergia ellen

A hosszú tél után a tavasz beköszöntése mindenki számára maga a megváltás, kivéve azokat, akik pollen allergiától szenvednek. Az alábbi tíz természetes módszerrel gyógyszer nélkül csökkentheted a kellemetlen tüneteket.

VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd

Illóolajok

Az illóolajoknak annyi jótékony hatása van, hogy felsorolni is nehéz, így nem meglepő, hogy bizonyos kombinációjuk az allergia ellen is hatásos.

Keverj össze citrom, teafa, levendula és borsmenta illóolajat egy kis üvegbe és minden alkalommal dörzsöld be a csuklód és a nyakad, mielőtt elmész otthonról.

Az illatok segítenek tisztán tartani a légutakat. 

Moss orrot!

A Neti Pot, azaz orrmosó kancsó hasznos, amennyiben rendszeresen eldugul az orrod a szénanáthától. Töltsd meg az orröblítőt meleg vízzel és tegyél bele egy csipet sót. Döntsd meg a fejed, majd folyasd át az orrodon a vizet úgy, hogy az egyik orrlyukon menjen be és a másikon folyjon ki. Így kimosod a pollent és kitisztítod a járatokat.

Allergia elleni gyógytea
Stefan Tomic/istockphoto.com

Gyógynövénytea

Nemcsak télen tesznek jó szolgálatot a gyógynövényből készült teák. A Rooibos tea koffeinmentes és gátolja a szervezet hisztamin-termelését, ami az egyik legfontosabb kémiai közvetítő anyagaz allergiás reakcióknál. A gyömbér szintén remek antihisztamin.

Helyi méz

A fent említett tea tökéletes kiegészítője a méz. Ha helyi mézet fogyasztasz, folyamatosan emészted a környezetedben levő polleneket, így idővel immunis leszel rá. 

HEPA szűrő

A HEPA szűrő összegyűjti és eltávolítja a port és egyéb szennyeződéseket a levegőből. Úgy akadnak fenn rajta az allergének, mint a halak a hálón, így egy ilyen készülék rendkívül hatékonyan tisztítja az otthon levegőjét.

Citrusok allergia ellen
artJazz/istockphoto.com

Citrusok

A citrusfélék tele vannak C-vitaminnal, ami segít megelőzni az allergiát, illetve csökkenti annak tüneteit. Igyál reggel frissen facsart narancslevet, vagy cseppents pár csepp citromot vagy lime-ot a vizedbe.

Csukott ablakok és tiszta légkondi

Tavasszal csábító lehet kinyitni az ablakokat, beengedni a napfényt és friss levegőt, de ilyenkor sajnos a pollen is utat talál a lakásba. Ha tudod, melyik növény pollenjére vagy allergiás, ne nyiss ablakot, amíg virágzik. A légkondicionáló szűrőit minden tavasszal ki kell tisztíttatni szakemberrel, mert a készülékben és a csőben megtelepszik a virágpor.

Egyél zöldeket

A citrusok mellett a leveles zöldségek is hatékonyan harcolnak az allergia ellen. A spenót, a vizitorma és a kelbimbó leveleiben quercetin található: egy olyan antioxidáns, aminek egyik tulajdonsága az allergiás reakciók ellensúlyozása és az immunválaszok segítése. Emellett az áfonya, szeder, cseresznye, szőlő, alma, de még a chili paprika és a kakaó is gazdag quercetin-forrás. 

Levélzöldségek allergia ellen
Barcin/istockphoto.com

D-vitamin

Az allergiás megbetegedések és a D-vitamin hiánya a szervezetben – a kutatások szerint – szoros összefüggést mutat. Ez a fontos vitamin nagy szerepet játszik a szervezet immunfolyamataiban és szükségünk van rá ahhoz, hogy a velünk született és a szerzett immunitásban a sejtek funkcióját aktiválja.

A gyermekeknél a légúti betegségek főleg a napfény-szegény hónapokra esnek, amikor kevesebb D-vitaminhoz jutnak. A C-vitamin mellett tehát ez a második legfontosabb „allergia elleni” vitamin, ezért érdemes rendszeresen szedni.

Akupunktúra

Ha semmi nem használ és nagyon szenvedsz a pollenallergiától, érdemes kipróbálni az akupunktúrát. A hagyományos kínai orvoslás ezen ága egy alternatív gyógyítási technika, ami azok számára jelenthet megoldást, akik nem szeretnének gyógyszeres kezelést. A kezelés során érintett pontok a főbb idegvégződések közelében vagy a mélyebben fekvő nyomásérzékelő receptorok felett helyezkednek el, ezeket stimulálva csökkenthetjük az allergia tüneteit.

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!