A szakemberek ezzel magyarázzák
Az érintettek az objektofíliát nem tartják súlyos nemi eltévelyedésnek vagy őrültségnek, hanem csak egy alternatív szexuális irányultságnak, mint például a leszbikusság vagy a biszexualitás.
A pszichológusok folyamatosan vizsgálják az újszerű jelenséget, és több okkal is magyarázzák a kialakulását. Ilyen a társadalmi elszigeteltség, amelyben a félénk és magányos emberek nehezen, vagy egyáltalán nem képesek kialakítani hagyományos kapcsolatot élő emberekkel. Az életükben keletkező vákuumot töltik ki a tárgyakkal. Ok lehet még a törékeny ego, ami miatt az objektofilek képtelenek szembenézni az emberi konfliktusokkal vagy nézeteltérésekkel, ezért inkább emberi lények helyett a passzív és élettelen dolgokat választják. A kritikus, frusztrált és abuzív gyerekkor mindig negatív hatással van az egészséges felnőttkori kapcsolatok kialakítására, így a terapeuták ezt is a kiváltó okok közé sorolták.
Képek forrása: undrey/Depositphotos.com, bernardbodo/Depositphotos.com






