Biztos láttál már főzős műsorokat és tudod, hogy ezeket a filmeket is alaposan utószerkesztik, megvágják, de talán téged is lenyűgöz a séfek rendezettsége, szervezettsége. Hogyan csinálják?
Már jó párszor megkaptam a vicces-komoly megjegyzést, hogy szinte minden alkalommal felrobbantom a konyhát főzés közben, ami aláírom, jogos megállapítás. Tudom, mi okozza a káoszt: egyszerre legalább két-háromféle ételt készítek, és a legtöbbször maximum húsz-harminc percem van arra, hogy meleg ételt tegyek az asztalra. Szóval ezek a megjegyzések tényleg csak oldó jellegűek nálunk, de attól még igaz, hogy ha én beszabadulok a konyhába, akkor oda már nem fér senki más.
A séfek első tanácsa éppen ezért az, hogy legalább próbáljuk meg, hogy egyszerre egy dologra koncentrálunk. A kérdés már csak az, hogyan lehetséges ez?
1/4 Építs fel egy logikus sorrendet
Hogy feltegyem az i-re a pontot, nálam nem csak a sűrű menetrend miatt szoktak bonyolódni a dolgok, hanem azért is, mert sokszor főzés közben találom ki, mi lesz valójában az ebéd. Nos, ez nyilván nem profi mentalitás, a séfek mindig előre tudják, mit készítenek, mivel fognak dolgozni, így pedig már könnyen fel tudnak állítani egy sorrendet. Az első lépés tehát a tervezés, ami már csak azért is hasznos, mert ennek köszönhetően egyszerre készülhet el minden.
Képzeld el ezt úgy, mint amikor készítesz egy levest, többféle alapanyagokból, amelyek eltérő idő alatt főnek meg. Először a legkeményebb alapanyagokkal kell kezdened, különben az egyik szétfő, mire a másik éppen megpuhul. Ugyanezt az elvet kell alkalmaznod akkor is, amikor több fogás logikai sorrendjét állítod fel.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!