Az ókori szolfézs skála gyógyító frekvenciái

Az ókori szolfézs skála gyógyító frekvenciái

Címlap / Életmód / Ezotéria / Az ókori szolfézs skála gyógyító frekvenciái

Már a 11. században is vizsgálták, milyen jótékony hatása van a zenének az emberi szervezetre – és valószínű, hogy ez a csodálatos erő korábbi elődeink előtt sem maradt rejtve.

Akadnak kutatások, amik azt mutatják, hogy az ősi zenék éneklése enyhíti a fáradtságot és a depressziót, de olyan eredmények is vannak, amik a gregorián énekekről mondanak hasonlókat. Eszerint az előadók a nap legalacsonyabb pulzusát és vérnyomását tapasztalják éneklés közben.

A cimatika olyan tudomány, ami azt figyeli, hogy a különféle frekvenciák miként hatnak az egyes anyagokra, pl. a porra, vagy a folyadékra. Sokan, sokféleképpen kutatják ezt a területet. Egy hangterápiás oktatásra szakosodott cég odáig ment, hogy minden egyes szolfézs- frekvenciáról képeket rögzítettek, tehát lényegében képszerűsítették a hanghullámokat.

Észrevették, hogy minden frekvenciaképen vannak úgynevezett csomópontok és antinódusok. Amikor utóbbiakat számolták, a kutatók felfedezték, hogy a szolfézs-frekvenciák többsége osztható hárommal, hattal és kilenccel. Érdekes összefüggés, hogy Nikola Tesla azt mondta: „Ha ismernéd a 3, 6 és 9 nagyszerűségét, akkor nálad lenne a kulcs az univerzumhoz.” 

A szolfézs frekvenciák előnyei

Dr. Joseph Puleo orvos és gyógynövényszakértő a kilencvenes években kezdett el komolyabban foglalkozni a szolfézzsal. Kidolgozott egy elméletet, amely szerint az egyes hangok, frekvenciák terápiásan használhatók. Kortársa, Glen Rein biokémikus volt az, aki a gregorián énekeket skaláris hanghullámokká alakította és DNS-t tartalmazó kémcsövekre irányította. Kiderült, hogy a frekvenciáknak gyógyító hatásai is lehetnek, mérhető eredményekkel a DNS-szerkezetben. Az elmúlt időszakban egyre csak nőttek a bizonyítékok arra vonatkozóan, hogy a zene sejtszinten van hatással ránk és a tanulmányok a kétezres években is szaporodtak.

Hogyan hatnak ránk a frekvenciák?

Jelenleg úgy tudjuk, hogy a különféle frekvenciák eltérő módon hatnak ránk:

  • 396 Hz – Félelem- és szorongásoldó
  • 417 Hz – Változásindító
  • 528 Hz – Gyógyító és DNS-javító
  • 639 Hz – Kapcsolatregeneráló
  • 741 Hz – Segít megoldásokat találni
  • 852 Hz – Spirituális fejlődésre sarkall
FreshSplash/istockphoto.com

Hogyan használhatjuk a frekvenciákat?

Nagyon sokféle módon használhatjuk a különféle frekvenciákat, kezdve a legegyszerűbb módszerekkel, pl. a megfelelő zenei művek hallgatásával, szolfézs meditációval. Vannak olyan szakemberek is, akik speciális villákat ütnek meg, majd meghatározott akupunktúrás pontokra és meridiánokra helyezik őket, míg mások „hangfürdőket” hoznak létre különlegesebbnél különlegesebb hangszerekkel. 

A zeneterápia egy ismét felfedezésre váró tudományága az életünknek. Feljegyzések szerint elődeink ismerték a hangok, a rezgések, a frekvenciák erejét, még ha nem is feltétlenül tudták úgy mérni a hatásait, mint mi. Voltak, akik orvosságként írták fel a zenét, hittek abban, hogy képes helyreállítani az egyensúlyt a szervezetben.

Manapság ezt ismét igazolni látszik a tudomány, a zenét már alkalmazzák szorongásoldásra műtétek előtt, kezelések során. Pl. észrevették, hogy azok a betegek, akik agyvérzés következtében elveszítették beszédkészségüket, gyorsabban visszanyerik azt, ha először énekelni tanulnak meg. De ugyanígy, függőségek kezelésében sikeresnek bizonyult a hangszertanulás, amennyiben megfelelő frekvenciáknak tették ki a pácienseket – így tudták csökkenteni a szer iránti vágyakozást. 

Ám még ezekhez képest is elképesztő az a kutatás, ami során Grimal és Maman megfigyelték, hogy a rákos sejtek elvesztették szerkezeti stabilitásukat azt követően, hogy a megfelelő skálát rendszeresen lejátszották a betegeknek. A lehetőségek tehát elképesztőnek bizonyulnak, és nagyon úgy fest, hogy a tudatos zenehasználatnak helyet kell kapnia nem csupán a megelőzésben, hanem a gyógyításban is. 

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!