Egy University of York által végzett tanulmány feltárta, hogy az arc bizonyos vonásai, mint a szemformák vagy az arcizmok különböző állásai, ösztönös reakciókat váltanak ki belőlünk. A kutatók 1000-féle arcvonás hozzárendelésével azt találták, hogy az emberek többségi megítélése az arcok barátságosságát, megbízhatóságát vagy éppen ellenszenvességét tekintve meglehetősen egységes volt (forrás).
A biológiai alapok
A biológiai pszichológia szerint az emberi agy már régóta úgy van bekötve, hogy az „ismerős vagy veszélyes” döntéseket gyorsan meghozza. Ez evolúciós időkből származik, amikor az érzékszerveink és gyorsítótárunk segített túlélni a veszélyes helyzeteket.
A Harvard egyetem viselkedési kutatása kimutatta, hogy az úgynevezett „félelemközpont”, az amigdala, részt vesz ezekben a gyors reakciókban. Amikor valaki arca, testtartása vagy viselkedése veszélyként jelenik meg, az amigdala felvillan, és az agy gyorsan dönt az ellenszenvről (forrás).
Olvass még a témában
