Növényi étrendet követve a hüvelyesek hetente több alkalommal, sokszor naponta többször is a tányérunkra kerülnek. Bár hazánkban még mindig számos tévhit övezi a hüvelyesek fogyasztását, a nagyszabású meta-analízisek alátámasztják, hogy hihetetlen egészségmegőrző hatással bírnak. Nagy hiba őket csak az újévi szezonra időzíteni, a hüvelyeseknek – köztük a lencsének – rendszeresen ott a helye a tányérunkon!
3/5 Csökkenti a krónikus betegségek kockázatát
Erről már volt szó az előző pontban is, de szerencsére ki kell egészíteni a sort. A hüvelyesek, köztük a lencse, annyira jó hatást gyakorolnak a vércukorszintre, hogy a szakértők kifejezetten javasolják inzulinrezisztenciával és cukorbetegséggel küszködők számára a mindennapos fogyasztásukat.
Embereken végzett tanulmányokból azt is tudjuk, hogy a rendszeres hüvelyes-fogyasztás csökkenti a krónikus betegségek, például az elhízás, a rák és a szívbetegségek kockázatát. Ezt a hatást – többek között – a hüvelyesek fenoltartalmának köszönhetjük. A lencse emellett vírus- és gyulladáscsökkentő hatással büszkélkedhet, valamint szívvédő hatású.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
4/5 Magas ásványi anyag és vitamintartalom
A lencsében számos ásványi anyag, vitamin, nyomelem és antioxidáns is található. Jelentős pl. vas- és szeléntartalma, de a benne levő folát is kiemelésre méltó. A lencse emellett káliumban, B1-vitaminban is gazdag.
Amennyiben ilyen és ehhez hasonló élelmiszerekre építed az étkezéseidet, akkor valóban minőségi táplálkozásról beszélhetünk esetedben. Ez nem „csak” az egészséged miatt olyan fontos, hanem azért is, mert megszűntetheted általa a minőségi éhezést. Minőségi éhezésről akkor beszélünk, ha sok üres kalóriát fogyasztasz, azaz feldolgozott, tápanyagokban szegény élelmiszereknek köszönhetően túlsúlyt halmozol fel. A felesleg ott lesz, mégis éhezik a minőségre a szervezeted. Ezt olyan élelmiszerekkel, mint amilyen a lencse is, könnyedén kiküszöbölheted!