Nincs olyan ember, akinek ne lennének – legalább időnként – negatív gondolatai. Még azok is küzdenek a rossz energiák ellen, akik egész életükben az optimista látásmódra törekszenek. A Psychology Today összegyűjtötte, mik azok a mérgező gondolatok, amiket az emberek a leggyakrabban mantráznak maguknak, és még azt is megfejtették, milyen evolúciós okokkal magyarázhatóak ezek a fájdalmas, benső képzetek.
1/5 „Vajon milyen rossz dolog fog (még) történni?”
Mondhatjuk, hogy népbetegség a pesszimista hozzáállás, hazánkban különösen ritkán botlunk olyan emberekbe, akik kifejezetten optimistán szemlélik a világot. A Psychology Today szakemberei szerint ennek evolúciós okai vannak, hiszen anno a túlélésünk múlt azon, hogy felkészültünk-e a legrosszabbra, éberen vártuk-e az esetleges támadásokat, vagy éppen számoltunk-e a hosszasan elhúzódó téllel.
Manapság már messze nem a túlélésről van szó, a többség szerencsére nem azért készül a legrosszabbra, mert attól tart, nem lesz mit ennie (bár sajnos ez sem megy ritkaságszámba). Mégis, rengetegen mantrázzák magukban a lehető legproblémásabb forgatókönyvet: a sikertelen vizsgát, a borítékolt késést, a főnök negatív visszajelzését, a férj félrelépését és így tovább. A negatív gondolatoknak azonban nem igazán van értelme, hiszen általuk olyasmin idegeskedsz már előre, ami korántsem biztos, hogy be fog következni. Persze, ember legyen a talpán, aki sosem aggódik semmi miatt…
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!