🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
4/10 Borsó
Nincs nagy kertünk, ezért még nem sikerült annyi borsót termesztenünk, hogy a konyháig érdemben eljusson, de nem is bánom. Frissen kibontogatva a hüvelyéből mennyei csemege, ráadásul a vegyszermentes hüvelyek tökéletesek a különféle ételekbe is. A zsenge borsó nem hiányozhat a tavaszi kiskertből – már kora tavasszal a helyére kerülhet.
5/10 Pasztinák
A gyökeres zöldségek közül az egyik első a pasztinák, amit akár a kertedben is elvethetsz kora tavasszal, nem szükséges a melegben palántáznod. Az édeskés ízű, fűszeres aromájú gyökérzöldség nálunk főleg levesekben kap helyet, de püréként és sütve is érdemes tenni vele egy próbát.
A bébi spenót nálunk óriási népszerűségnek örvend és a gyerekek is nagyon szeretik: salátába, wrapba, szendvicsbe is folyton csomagolok. Kedvelem a belőle készült, banános zöldturmixot is és még jobb, ha ez a finomság a kertből azonnal az asztalra kerül. Akár főzni szeretnéd akár főzeléket készítenél belőle, lassan ideje elszórni a magokat!