Karrierje során egy orvos sok szokatlan és rengeteg tragikus esettel is találkozik, de legalább annyi az orvosi csodának is beillő eset, amikor megáll a tudomány, elfogy a remény, a beteg mégis felépül. A Reddit egy topikjában orvosok írták meg a leghihetetlenebb gyógyulásokat, amikkel a munkájuk során találkoztak – ezek közül gyűjtöttünk néhányat.
🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
A stroke csapatban dolgoztam, amikor érkezett egy srác a helyi börtönből. Intravénás droghasználó volt, baktériumok voltak a vérében, a szívszelepein, és az agyának számos pontján is. Az ő MRI képe volt a legszörnyűbb, amit valaha láttam. Kómába tették és mesterségesen lélegeztették. Mindenki tudta, hogy nem bírhatja sokáig, és végül úgy döntöttek, hogy le fogják kapcsolni a gépekről.
Pár hónappal később egy kollégám összefutott vele és a családjával egy liftben, Tolószékben volt, de eszméleténél, és ami azt illeti, beszélgetett is a rokonokkal. A kollégám annyira megdöbbent, hogy hirtelen azt sem tudta, hogyan reagáljon, és történetesen el is sírta magát. Azóta sem értjük, hogyan úszhatta meg.”
2/5 A kisfiú, aki nem adta föl
„Egy 23. hétre született baba mellé voltam beosztva. A kissrác alig nyomott 600 grammot.
A túlélési esélyei valamivel 50% alatt voltak, a hosszú távú egészségügyi problémák pedig gyakorlatilag garantáltak voltak, ha egyáltalán megéri, hogy jelentkezzenek…
Hőterápiát meg intravénás antibiotikumokat kapott, amit csak el tudsz képzelni… Agyvérzést kapott. És nem adta fel! Három héten át úgy alakítottam a beosztásomat, hogy hozzám kerüljön. A 36. héten találkoztam vele ismét. Remekül néz ki! Valószínűleg szemüvegre lesz szüksége, de a szemészünk szerint nem lesz különösebb gond a látásával. Minden ok meglenne rá, hogy a tüdeje borzasztóan nézzen ki, de… egyszerűen nincs baja. Az MRI-je fantasztikus. Közeli megfigyelésre lesz szüksége, de még az én sokat látott, pesszimista énem is reményteli vele kapcsolatban.
Minden ok megvolt rá, hogy az egész életét megkeserítő betegségekkel éljen, ha egyáltalán él, és most minden jel arra mutat, hogy egy szinte teljesen normális babaélete lehet.”