Így lett a magyar kézműves csokoládémanufaktúrából többszörös nemzetközi díjnyertes – interjú a Bonbonier alapítójával

Így lett a magyar kézműves csokoládémanufaktúrából többszörös nemzetközi díjnyertes – interjú a Bonbonier alapítójával

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Így lett a magyar kézműves csokoládémanufaktúrából többszörös nemzetközi díjnyertes – interjú a Bonbonier alapítójával / 2. oldal

Ha igazán különleges, kézműves magyar csokoládéra, tortára vagy pékárura vágysz, akkor a Ráday utcában rálelhetsz egy olyan gyöngyszemre, ami aztán hosszú távon is a kedvenced lesz.

Honnan merítetek inspirációt egy-egy új termékhez?

Úgy vélem, ha valaki a szívéből és szeretetből dolgozik csokoládéval, bárhonnan meríthet ihletet, bármit át tud forgatni a csokoládé nyelvére. Akár egy főételből, egy gyerekkori ételből, egy fűszerpolc előtt álldogálva vagy egy elcsípett beszélgetésből.

Mi a titka a Bonbonier egyediségének? Milyen alapanyagokból dolgoztok?

Bármely termék kategóriánkról beszélünk (hiszen már több lábon állunk), azt vallom, hogy ha az ember beleteszi azt, aminek bele kell kerülnie, annyira nem alkothat rosszat. Azonban, ha alternatív dolgokhoz nyúlunk, amik nem valódiak, már sose lesz olyan finom. Vegyünk egy egyszerű példát. Egy vaníliás termékbe, legyen az bonbon vagy fagyi, hatalmas különbség lesz aközt, hogy egy aromát használunk vagy az igazi vanília rudat. Szóljon ez valódi alkoholokról vagy akár valódi gyümölcsökről, a műanyagok tiltólistán vannak nálunk.

Csokoládé alapanyagok terén pedig rengeteg márkával dolgozunk. Mindig az alapján döntünk, hogy mi tetszik/ízlik jobban. Vannak terroir válogatott csokoládéink a világ minden tájáról, de blendekkel is sokat dolgozunk.

Hogyan telik egy napotok a Ráday utcai üzletben? Milyen kínálat várja a vásárlókat?

Szerencsére most már sok minden forog a bolt feltöltése körül, hol ez, hol az fogy ki és akkor indulhat is a gyártás. Azonban sok megrendelésünk is van, így mindig van nyüzsgés a műhelyben. 

Olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a műhely és a bolt most már egy helyen található (ezzel egy nagy álmunk teljesült). Így reggel 8-tól délután 5-ig gyártunk, karácsonyi szezonban pedig ennél sokkal tovább is. A bolt viszont este 8-ig szolgálja ki a vendégeket.

Melyek voltak az eddigi legegyedibb, vagy hozzád leginkább közelálló rendelések?

Csokoládék terén, amik hozzám nagyon közel állnak, azok az egyedi formák. Pl. egy nagy mackó csakis tiszta csokiból, vagy egy zongora. Ezeket mind-mind nagyon szerettem csinálni.

Torták területén is van néhány, ami nagyon közel áll hozzám. Imádok egyedi különleges kéréseket teljesíteni, ez egy másik nagy szenvedélyemmé nőtte ki magát az évek során a csoki mellett. 

Hiába, azt kell mondjam, hatalmas hedonista vagyok! ☺

Hol találkozhatunk az üzleteteken kívül a Bonbonier termékeivel?

A Covid időszak sajnos a viszonteladóinkat erőteljesen megtizedelte. Nagyon sokat szállítottunk szállodákba (szoba csokik), kávézókba. Jelenleg azonban ahol a csokijainkkal találkozhattok: az Arnoldo galéria és kávézó és a Gül Baba Türbéje kávézó.

Több szakmai díjjal is büszkélkedhettek. Mesélnél ezekről?

Összesen 19 nemzetközi díjjal gazdagodtunk az évek során, ebből 3-at fagyival nyertünk, 3-at pedig olyan csokikkal, amelyeket még jóval a vállalkozás létrejötte előtt csináltam kevéske tapasztalattal. Ilyen szempontból ezekre vagyok talán a legbüszkébb: Chivas trüffel és Rosé fröccs (2 díjat nyert). Azonban, ha azt nézem, hogy melyek a legkülönlegesebb díjnyertes bonbonjaink, akkor másra esne a választásom: sós karamellás trüffel, mango-praliné és a most nyert sós-karamellás pisztácia bonbonunk.

A díjaink között sok csillagot nyertünk már a Great Taste-el, amely számomra a legrangosabb díj, amit nyerhetünk.

Azonban számos díjunk van az International Chocolate Awards és az Academy of Chocolate versenyekről is, amely csokoládékra specializálódtak csak.

Hogyan éltétek meg a pandémiát?

Gondolom ezzel nem mondok újat, de amikor meghallottuk, padlót fogtunk… Ott álltunk a gránit asztalunk körül a műhelyben és épp a marketing terveinket szövögettük amikor kihirdették… hirtelen minden szertefoszlott és fogalmunk sem volt, hogy mi lesz, hogy fogunk túlélni. Szerencsére pont ott volt az online marketingesünk és egyből nekiálltunk ötletelni.  

Akkortájt mi már elkezdtünk pékárukat is gyártani, kávézónk lévén, viszont ezek kezdő cipőben jártak még. Rádöbbentünk azonban, hogy túlélésünk záloga a pékáru lesz, és ráfeküdtünk, további termékeket fejlesztettünk és villámgyorsan létrehoztunk egy webshopot. Az első hullámban gyakorlatilag egy darab bonbont sem adtunk el és a boltunk forgalma hirtelen a 0-hoz közelített, ezzel szemben a webshopos pékáruforgalmunk megmentett minket és az első hullámban annyi munkánk volt, amit elképzelni se tudtunk. Én a pékárut a Covid lábunknak hívom, amit azóta nagyon sokan megszerettek, és ugyanolyan erőbedobással csináljuk, mint most már a csokit is újra.

Milyen jövőbeli terveitek vannak?

Terveink közé tartozik a bolt felfuttatása sok programmal, köztük csokoládékóstolós zenés estékkel (nem is olyan rég volt nálunk egy, amit nagy sikerrel zártunk) és csokoládé-tanfolyamokkal. Egyelőre most a fókusz a boltunkon van, és az előttünk álló karácsonyon, ami nekünk mindig a főszezon. Termékfejlesztésre pedig januártól koncentrálunk, hiszen az mindig egy csendesebb időszaknak bizonyul.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»