Így függnek össze a furcsa álmaink a pandémiával

Így függnek össze a furcsa álmaink a pandémiával

Címlap / Életmód / Így függnek össze a furcsa álmaink a pandémiával

A National Geographic weboldalán közzétettek egy friss tanulmányt, amiből megtudhattuk, hogy a kutatók újfajta jelenséget tapasztalnak az éjszakáink folyamán: felfedezték a koronavírus-álmokat, vagy más néven járványálmokat.

 A tudomány számára már nem új keletű tény, hogy az álmok és az érzelmek szorosan összefonódnak, mindaz, amit ébren tapasztalunk, feldolgozásra kerül az éjszaka folyamán. Más kérdés, hogy a szimbolikusnak vélt álmok megfejtésével már nem mindenki ért egyet, tehát az álmoskönyvet nem tekinthetjük alapműnek a témát illetően. A rémálmok ugyanakkor figyelmeztető jelek lehetnek, akár szimbólumok formájában is jelentkezhetnek. Utalhatnak azokra a szorongásos állapotokra, amiket egyébként nem feltétlenül érzékelünk éber állapotunkban. 

A koronavírus-járvány idején emberek százmilliói vannak otthon, a megszokott környezetükben, ami még megnyugtató is lehetne, de nem feltétlenül az. A napi ingerek közül borzasztóan nehéz most kilépni. A megszokott forgatókönyvbe gyakorlatilag semmi sem szól bele, bátran mondhatjuk, hogy sok esetben egyáltalán nem motiválóak, vagy éppen érdekfeszítőek a körülmények. 

A kutatók jelenleg öt különböző helyszínen vizsgálják a pandémiás álmokat világszerte. Eddig megállapításuk az, hogy az álmokat a stressz, a negatív érzelmek, az elszigeteltség és az eltérő alvási szokások alapvetően megváltoztatták.

Bebizonyították, hogy a mindennapi emlékek forrásainak csökkentése vagy korlátozása – pl. a karanténnal – korlátozza az álmok tartalmát, és a tudatalattink mélyebb emlékek után nyúl. 

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2 3

»