Ég a gyomrod? Ezek a legjobb, bevált házi gyógymódok

Ég a gyomrod? Ezek a legjobb, bevált házi gyógymódok

Címlap / Életmód / Egészség / Ég a gyomrod? Ezek a legjobb, bevált házi gyógymódok / 2. oldal

Ezt teheted, hogy enyhítsd a panaszokat!

A patikákban számos, recept nélkül kapható savlekötőt kínálnak, de a fájdalmakat otthoni módszerekkel is enyhítheted. Az egyik legismertebb, gyomorégés elleni praktika a szódabikarbónás víz: egy pohár hideg vízben kell ehhez elkeverned egy teáskanállal a fehér porból, majd azt meginni. Az íze ugyan nem túl kellemes, cserébe viszont nagyon gyorsan enyhülést hoz és a puffadást is csökkenti.

Vannak, akiknek egy pohár hideg tej elfogyasztása is segít, bár ez nagyban függ attól, hogy egyénileg hogyan reagálsz a tejre: ha általában nehezen emészted meg, puffaszt vagy szélgörcsöket okoz nálad a laktóz, akkor egy gyomorégés esetén semmi esetre se ezzel próbálkozz.

Az édesköményből készült tea viszont akár kisgyermekek esetében is adható, igaz, az ő esetükben inkább a gázok, mint a gyomorsav túltengése okozza a panaszokat, de a gyógynövény mindkettő tüneteit csökkentheti.

Egy kis darab gyömbér elrágcsálása szintén segíthet, hogy a gyomrod megnyugodjon.

A gyomorégés jelentkezését vagy a már megjelent tünetek súlyosbodását megelőzheted, ha a házi gyógymódok mellett néhány dologra még odafigyelsz: került az alkohol és a fekete tea vagy kávé fogyasztását, semmiképpen se gyújts rá, egyél inkább többször, kisebb adagokban és kerüld a nehéz vagy cukros ételeket.

Ha szeretnél lepihenni egy kicsit, mindenképpen tegyél a fejed alá néhány párnát, hogy a gravitáció a te oldaladon álljon, és a gyomorból visszafolyó sav na jusson még magasabbra a nyelőcsövedben.

Mikor fordulj orvoshoz?

A gyomorégés gyakori, de szerencsére többnyire gyorsan múló panasz, ám ha rendszeresen jelentkezik, akár komoly egészségügyi hatása is lehet. Nyilvánvaló, hogy az ételek lebontására képes savnak semmi keresnivalója a nyelőcsövedben, mert idővel kimarhatja azt, ha pedig a gyomrodat záró izom gyengül meg, annak szintén súlyos szövődményei lehetnek.

Ha minden reggel enyhe gyomorégéssel kelsz, ha nagyobb étkezések után rendszeresen fáj a hasad vagy ha havonta több alkalommal is szenvedsz a gyomorégéstől, ne hagyatkozz a házi gyógymódokra vagy a vény nélkül kapható patikai készítményekre, fordulj inkább orvoshoz, aki speciális diétával és szükség esetén gyógyszerekkel segíteni tud, hogy ne legyen még nagyobb baj a savasodásból.

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»