Így győzd le a tavaszi fáradtságot!

Így győzd le a tavaszi fáradtságot!

Címlap / Életmód / Egészség / Így győzd le a tavaszi fáradtságot!

Lélekben már alig várjuk a tavaszt, a testünk azonban egyre gyakrabban jelzi, hogy bizony kifárasztotta a tél. A jelenség neve tavaszi fáradtság, amely nem pusztán fáradtsággal és levertséggel jár, de közben valójában nem értjük, hogy mi történik velünk, hiszen épp kezdődik a jó idő, amire már annyira vártunk.

Mozgás

A leggyorsabban és legérezhetőbben feltöltő módszer, amely biztosan segít a tavaszi fáradtság leküzdésében, az a mozgás. Nem kell feltétlenül konditermekbe járnunk vagy más költséges mozgásformát választanunk, mivel a lényeg nem a szervezett forma, inkább az, hogy élvezzük azt, amit csinálunk.
Ha heti 2-3 alkalommal legalább fél órát táncolunk, vagy bármi olyan mozgást végzünk, ami jókedvre derít, az már bőven elég.

Ételek

A táplálkozás természetesen a tavaszi fáradtsággal szembeni harcban is fontos szerepet tölt be. Vagyis fogyasszunk minél több zöldséget és gyümölcsöt, hogy szervezetünket feltölthessük vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
Lehetőleg a főétkezések előtt kb. fél órával együnk almát, körtét, vagy más, magas rosttartalmú gyümölcsöt, ami serkenti az emésztésünket, mivel ezáltal lényegesen könnyedebbnek érezhetjük magunkat.

Böjtölés, méregtelenítés

A böjtölés nem csupán egy vallási és népi hátérrel rendelkező szokás, hanem kifejezetten jó hatással van egészségünkre és hangulatunkra is. Segítsünk testünknek is részt venni a tavaszi megújulásban, újjászületésben, és szabaduljunk meg a szervezetünkben felgyülemlett méreganyagoktól.
Tartsunk olyan kúrát, amelyben sok vitamint és ásványi anyagot biztosítunk a szervezetnek, de egyben segítik a salakanyagok távozását is.

Folyadékbevitel

A szervezet regenerálódása szempontjából nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel, amely a méregtelenítésnek is elengedhetetlen tartozéka. Akár böjtölünk, akár nem, ügyeljünk arra, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot, lehetőleg szénsavmentes ásványvizet és frissen készített gyümölcs-és zöldségleveket fogyasszunk.
Az ezekben megtalálható hasznos anyagoknak köszönhetően szervezetünk felélénkül, és hangulatunk néhány napon belül rendbe jön.

Alvás

A tavaszi fáradtság egyik alapvető oka a kimerültség, amely ellen az egyik leghatékonyabb módszer természetesen az, ha rendesen kialusszuk magunkat. Érdemes néhány napig figyelnünk, hogy pontosan mennyi időt töltünk alvással, és ha ez 7-8 óránál rövidebb időre jön ki, akkor próbáljunk meg változtatni ezen.
Az sem mindegy, hogy hogyan alszunk el, mivel a tévé előtti alvás, vagy a teli hassal való lefekvés gátolhatja a mély és pihentető alvást.

Szokások

Az alvásnál maradva sokat segíthet az is, ha változtatunk néhány olyan rutinon, amely az alváshoz kötődik. Próbáljunk meg néhány napon keresztül korábban kelni, hogy élvezhessük a reggelt, és ne a rohanásról szóljon minden perc.
Szánjunk reggelenként fél órát csak saját magunkra, és máris jobb kedvvel és több energiával fogunk nekilátni a napnak. Elalvás előtt pedig néhány órával már ne együnk, és lehetőleg szellőztessünk ki a hálószobában lefekvés előtt.

Friss levegő, napfény

A friss levegő biztosítása nem csak otthonunk falai között fontos. A napfénynek egyértelműen élénkítő, harmonizáló hatása van, így az egyik legegyszerűbb és nem utolsó sorban legolcsóbb szernek is számít a tavaszi fáradtság leküzdésében.
Sétáljunk minden nap legalább 15 percet, ami jelentheti azt is, hogy kicsit előbb szállunk le a buszról, vagy azt, hogy egy távolabbi boltba sétálunk bevásárolni.

Tervek

Az egyik legélénkítőbb dolog az életünkben a tervezés. Vagyis ne hagyjuk, hogy a tavaszi fáradtság leterítsen bennünket, inkább nézzünk a jövőbe és kezdjünk el tervezni, majd megvalósítani a rövid távú céljainkat.
Tervezgetéssel gyorsabban és könnyebben múlnak a napok, hiszen van egy cél, aminek az elképzelésével és megvalósításával el vagyunk foglalva. A terv pedig bármi lehet: lakásfelújítás, divatos ruhák beszerzése, vagy akár a nyaralás megszervezése.

Nem tart örökké

A tavaszi fáradtság alapvetően az az időszak, amikor már vágyunk a tavaszra és az ezzel járó aktívabb életvitelre, de testünk és lelkünk még nincs tökéletesen felkészülve rá. Vagyis a legfontosabb, hogy tudatosítsuk magunkban, hogy ez egy átmeneti időszak, és hamarosan elmúlik.
A lényeg az, hogy vegyük majd észre, ha ez bekövetkezett és ne hagyjuk, hogy a letargia eluralkodjon rajtunk, fásultságba menjen át. Vagyis azt ne hagyjuk, hogy mindez a kelleténél tovább tartson.

VIDEO Íme a 10 legolcsóbb szobanövény, amit imádni fogsz

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!