A mosoly ára, avagy ennyibe kerül, ha fogszabályzó kell a gyereknek

A mosoly ára, avagy ennyibe kerül, ha fogszabályzó kell a gyereknek

Címlap / Életmód / Egészség / A mosoly ára, avagy ennyibe kerül, ha fogszabályzó kell a gyereknek / 2. oldal

Mindkét gyermekem fogszabályzót visel. A nagyobbik rögzítettet, a kicsi pedig kivehető éjszakait. Mivel az állami egészségügyben jó sokat kell várni egy-egy időpontra, mi a magánellátást választottuk. A költségek minden hónapban meghatározó összeget tesznek ki, de ez az állami ellátásban is így van, ugyanis TB-alapon sem ingyenes a fogszabályozás.

3 dolog, ami lényeges az állcsontok harmonikus fejlődéséhez:

  • Anyatejes táplálás – fokozott izomerőt kell kifejtenie a csecsemőnek ahhoz, hogy táplálékhoz jusson. Ez segíti az állkapocs fejlődését.
  • Korai fogmosás – a helyes fogmosás elsajátítása már az első fogacskák megjelenésétől kezdve nagyon fontos.
  • Rendszeres fogászati kontroll – félévente javasolt a szűrés.

Mi történhet, ha nem kezelik megfelelően az eltéréseket?

Nemcsak a mosoly nem lesz szép, hanem sokkal súlyosabb problémákra lehet számítani akkor, ha nem kezelik fogszabályozóval az eltéréseket. Fogak kihúzására kerülhet sor, de az is előfordulhat, hogy akár az állcsontokat műtétileg is korrigálni kell.

silatip/istockphoto.com

A mosoly ára

Magánorvosi ellátás esetén minden egy konzultációval kezdődik, ami tartalmaz egy alapos vizsgálatot, ha szükséges, akkor röntgent. Ezután készül egy kezelési terv, ami részletesen elmagyarázza a szülőnek, mi mennyibe fog kerülni, milyen beavatkozásokra kerülhet sor. Természetesen minden rendelő egyedi árakon dolgozik, így lehetnek viszonylag nagy különbségek is. Az biztos, hogy mint mindenben, itt sem feltétlenül a legdrágább hely a legjobb. Mielőtt elkezdjük a kezelést, érdemes tájékozódni, milyen az ellátás a választott helyen.

A diagnosztika, vagyis az első konzultáció 10 000-20 000 Ft körüli összeg. Ekkor meghatározzák, hogy kivehető fogszabályozóra vagy ragasztott készülékre van-e szükség. A kivehető készülék árát általában darabra kell érteni, az áruk 45 000-100 000 Ft is lehet. A rögzített fogszabályozóknál is nagy az eltérés.

Választhatunk fém vagy esztétikus készüléket, sőt, nyelv felőli fogszabályozót is, amit a fogak belső oldalára ragasztanak fel. A legolcsóbb a tiszta fém készülék. Ennek ára állcsontonként 170 000-200 000 Ft körül van, az esztétikus, vagyis a fehér tappancsokkal ellátott fogszabályozó szintén állcsontonként 230 000-320 000 Ft, a láthatatlan, nyelv felőli készülék pedig 500 000 Ft feletti összeg.

A készülék árán felül minden hónapban 7 000-10 000 Ft-ot kell fizetnünk az ún. aktiválásért. Ez a kontrollvizsgálatot jelenti, és természetesen a fogszabályozó alkalmankénti állítását.

Fontos és érdemes is tehát megelőzni a fogszabályozást, amennyire csak lehet. Ha viszont szükség van rá, olyan fogászatot keressünk, ahol többféle verzióból választhatunk, ahol kedvesek, ugyanakkor szakmailag is felkészültek az orvosok. Tisztában kell lenniük az újításokkal. Különböző pénzügyi konstrukciókkal is segíthetnek a fogászatok, van, ahol lehet részletekben téríteni a költségeket, vagy vannak hitelkonstrukciók, amelyek megkönnyítik a fizetést.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»