6 egészségügyi gond, ami kihat a szexre

6 egészségügyi gond, ami kihat a szexre

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / 6 egészségügyi gond, ami kihat a szexre

Bizony, nemcsak a jó öreg fejfájás réme vethet árnyékot a hálószobára: több olyan hétköznapi panasz is létezik, amely csökkenti a libidót. Nincs kifogás, vedd föl velük a harcot!

Hátfájás

Ha a munkád miatt egész nap ülnöd vagy állnod kell, könnyen előfordulhat, hogy estére „föllázad” a hátad, s fájni kezd. Ez elveheti a kedved az összebújástól, ám ha sikerül megtalálni a legkényelmesebb pozitúrát, nem kell lemondanod a testi örömökről!
Ha aktus közben a derekad, a hasad, a térded vagy a térdhajlatod alá párnát teszel, szinte bármilyen pózt kellemessé tehetsz. Bár a szex kiváló kezelés szinte minden bajra, ne felejtsd el fölkeresni a háziorvosod, hogy kiderüljön a hátfájás oka!

Álmatlanság

Átmeneti alvászavar esetén egy kis lepedőgyűrés kellően lefáraszt ahhoz, hogy mosolyogva merülj álomba. Ám ha már hetek, esetleg hónapok óta küszködsz inszomniával, valószínűleg csak egy jó kis alvásra vágysz, és semmi energiád nincs arra, hogy másra használd az ágyat.
Próbáld ki a következő tippet: állíts föl magadnak egy szabályt, miszerint az ágyban csak aludni és szerelmeskedni lehet. Az álmatlan forgolódás tilos! Ha bekövetkezik, kelj föl, és hagyd el a szobát, foglald el magad valahogy. Így nem lesz kellemetlen emléked a plafonbámulásról, és az agyad könnyebben nyugi üzemmódba kerül a hálóban.

Menopauza

Az ösztrogénszint csökkenése hüvelyszárazsághoz vezethet, ami fájdalmassá teheti a szexet. Nem kell rögtön hormonkészítményben gondolkodni, ha orvosolni akarod a problémát: a legtöbb esetben hosszú előjátékkal megfelelő természetes síkosodás érhető el.
Tévedés, hogy ilyenkor célszerű kerülni a testiséget, mivel a hüvely fala éppen a rendszeres szexnek köszönhetően maradhat a leginkább edzésben.

Stressz

A feszültség önmagában rengetegféle fizikai tünetet idézhet elő, ám kell konkrét megjelenés ahhoz, hogy úgy érezd: semmi kedved a szexhez. Ez annak tudható be, hogy a stressz hatására csökken a tesztoszteron szintje a szervezetben.
Megoldást jelenthet a különböző stresszkezelési technikák elsajátítása, úgymint a meditáció, a jóga, a relaxáció vagy a rendszeres testmozgás. Gyakran már az is elegendő, ha elmondod a párodnak, mi bánt. Miután megkönnyebbül a lelked, könnyebben ráhangolódsz az összebújásra.

Asztma

A légzési nehézség, a zihálás és a köhögés negatívan hathat a szexuális életre – pláne azoknál, akiknél fizikai erőkifejtésre súlyosbodnak a tünetek. Az orvosok javaslata szerint próbáld meg az asztma elleni gyógyszered bevételét körülbelül negyedórával az aktus előttre időzíteni, így jó eséllyel elkerülheted, hogy a döntő pillanatban rád törjön egy roham.
Kerüljétek az olyan pozitúrákat, amelyeknél nyomás nehezedik a mellkasra: ilyen például a misszionárius figura.

Fejfájás

Talán a létező legrégebbi kifogás. Ám a legújabb felmérések szerint pozitív viszony áll fenn a fejfájás és a szex között, mivel amerikai orvosok kutatása alapján a nők 61%-ának fejfájása elmúlt vagy jelentősen enyhült egy kiadós ágytorna után.
Migrén esetén természetesen más a helyzet, de a rohamok között gyakorolt házasélet ott is ritkítja a rosszulléteket.
A szex kedvező egészségügyi hatásairól már írtunk korábban: tudod, hogy segít optimalizálni a vérnyomást, a vércukorszintet, a hormonháztartást, emellett pedig jobb kedvre derít és átmozgatja az izmaidat. Nemcsak a párkapcsolatod szempontjából fontos tehát, hogy rendszeresen összebújjatok!

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!