Telihas-diéta: így fogyhatsz anélkül, hogy kopogna a szemed

Telihas-diéta: így fogyhatsz anélkül, hogy kopogna a szemed

Címlap / Életmód / Táplálkozás / Telihas-diéta: így fogyhatsz anélkül, hogy kopogna a szemed

A diéta, fogyókúra általában egyet jelent a lemondással is. Ezáltal már a folyamat kezdetén arra programozzuk agyunkat, hogy nehéz időszak jön, jó sok megvonással. Mégis ki lenne ettől boldog? Az életmódváltásnak pont az lenne a célja, hogy napról-napra jobban érezd magad a bőrödben. Megismertetünk néhány apró, de nagyon hatásos trükkel, amitől másképp gondolsz majd a diétára.

Kezdjük a reggelivel!

A reggeli elengedhetetlen része az egészséges életnek. Az időszakos böjtölők ezzel nyilván harcba szállnának, azonban sokan tértek vissza a reggeli étkezéshez az ingadozó vércukorszint miatt. Márpedig egy finom, egészséges reggelivel semmiképpen nem árthatsz magadnak, sőt. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz a kedved és délben nem érzed majd úgy, hogy egy egész gyorséttermi kínálatot felfalnál.

No, de hol is kezdődik egy egészséges reggeli, amitől még fogyni is fogsz?

Bontsuk két részre a tábort, sósakra és édesekre. Az előbbiek mindenféle félelem nélkül megehetnek két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, valamilyen feltéttel, esetleg rántotta mellé. Nagyjából 250-300 kalória körül mozog ennek a reggelinek az értéke, ami garantálja neked a 3 órás jóllakottság érzést, mivel lassan felszívódó szénhidrátot viszel be a szervezetedbe.

A szénhidrát mellé érdemes alacsony zsírtartalmú vajat, sajtot, vagy felvágottat fogyasztani, ugyanis a szénhidrát-zsír párosítás gyakori hízáshoz vezet. Nem hiába használják testépítők tömegelésnél ezt a kombinációt.

Édes reggeli esetében pedig egyetlen dologra kell odafigyelni, ez pedig a túlzott cukorbevitel. Bár nagyon guszta, tartalmas zabkása recepteket találni a neten, legtöbbjük úszkál a cukorban és kalóriában. A zabkása viszont egy rendkívül jó, gyomornyugtató és gyulladáscsökkentő napindító, ha megfelelően készítjük el. 40-50 gramm zabkása, vízzel elkeverve nem sok és nem is kevés ahhoz, hogy jóllakott legyél, de még fogyni is tudj.

Egészséges, laktató diéta
Brooke Lark/unsplash.com

Legszerencsésebb pár szem bogyós gyümölccsel keverni, esetleg egy fél teáskanál mézzel lecsurgatni, vagy más, természetes édesítővel. Egy kis plusz extra tipp a jó emésztés érdekében, ha fehérmályva teával indítod a napod. Ez nem csak serkenti a bélműködést, de síkosítja a bélfalakat, valóságos védő zselét képez rajtuk, ezzel nyugtatja a gyulladásos megbetegedések okozta kellemetlen tüneteket.

Kávé nélkül nincs élet!

És ezzel nincs semmi baj, de sok kalóriát megspórolhatsz, ha figyelsz az elkészítésére! Például egy 2-3 dl-es, cukrozott tejeskávéval akár 200-300 kalóriát is bevihetsz egy ártatlan kávézás során. Ebből napi 2-3 adagot efogyasztva, akár a fogyásodat is gátolhatod.

Figyelj arra, hogy a bögrédet soha ne öntsd csordultig tejjel, még akkor sem, ha a növényi változatot választod, ugyanis ezek is bővelkedhetnek kalóriában, pláne, ha a cukrozott verziót választod.

Éppen, hogy csak öntsd fel egy kis tejjel a kávédat. Természetesen édesítheted is, hiszen nem kell lemondanod az édes ízekről sem, de figyelj arra, hogy bármelyik édesítő mellett is döntesz, legyen ez cukor, méz, vagy agave szirup, egy kis kávéskanálnál többet ne használj belőlük.

Egészséges étrend diétához
Erol Ahmed/unsplash.com

Mennyi az annyi?

A fogyás képlete egyszerű, egyél kevesebbet, jól és menni fog. Ám sokan nem tudják mennyi a kevés és értetlenül állnak a mérleg előtt, ha nem mutat változást. Számukra jó trükk lehet a már sokszor népszerűsített „kistányéros étkezés”, mely során elkerülhető a túlevés.

A főétkezések között természetesen nasizni is ér, de ez a köztes étkezés tényleg csak arról szóljon, hogy ne farkaséhesen üljünk le ebédelni és vacsorázni, mert akkor jó eséllyel többet fogyasztunk a kelleténél. Délelőtt simán belefér egy kis marék gyümölcs, a délutáni órákban pedig akár egy tejeskávé, valamilyen kisebb méretű zabsütivel, vagy pár szem olajos maggal.

Ahogy pedig közeledünk az esti órákhoz, úgy csökkentsd az adagokat és az utolsó étkezés már ne legyen nagyon tartalmas. A fogyást sok minden tudja befolyásolni, például az is, ha az emésztésed nem megfelelően működik. Tehát fontos megtalálnod az egyensúlyt, egyél kisebb adagokat, amivel nem terheled le a gyomrodat és tapasztald ki, hogy melyek azok a boldogságételek, amik kedvezően hatnak a közérzetedre is.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!