Ha kertes házban élsz, és nem ódzkodsz a kertészkedéstől, van számodra egy szuper ötletünk! Építs egy csodálatos sziklakertet, amellyel nem lesz sok teendőd, de a szomszédok biztosan irigykedve nézik majd!
3/5 Milyen növényeket ültess?
A lehetőségek tárháza ez esetben is igen széles. Ha nem szeretnél a rendszeres öntözéssel foglalkozni, akkor érdemes kövirózsát, kőtörő füvet vagy varjúhájat ültetned. Ha viszont lesz elég időd a locsolásra, az olyan klasszikus sziklakerti növények közül válogass, mint a lángvirág, a pázsitviola vagy a pázsitszegfű. Ezen kívül feldobhatod pár fűszernövénnyel is, melyeknek a konyhában is hasznát veszed majd.
Miután a hideg hónapokban a legtöbb sziklakerti évelő növény vissza fog húzódni, ezért ajánlott pár sziklakerti örökzöldet – pl. cukorsüvegfenyő, karcsú ciprus – is elültetni, hogy télen is mutatós legyen és ne tátongjon az ürességtől.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
4/5 Hogyan építsd meg?
Miután beszerezted a sziklákat és az összes hozzávaló növényt, akkor jöhet a munka nehezebbik része: a sziklakert kialakítása. Az előre kijelölt napos helyet gyomláld ki, majd kb. 30-40 cm mélységben távolítsd el a termőtalajt.
Ezután állítsd elő a laza talajkeveréket: fele arányban keverj apró murvát vagy durva szemű homokot a földhöz. A keverék vízvezető képessége akkor megfelelő, ha a ráöntött víz azonnal keresztüljárja és nem ül meg a tetején. A keverékhez hozzáadhatsz némi marhatrágyát is, az majd szépen beindítja a talajéletet. Ezt követően helyezd el az alapot adó köveket úgy, hogy a látvány impozáns legyen – a sziklakert 2/3-át tegyék ki a sziklák és a talajkeverék, 1/3-át pedig a növényzet –, majd a sziklák közeit töltsd fel az előre elkészített talajkeverékkel, vagyis jól nyomkodd a kövek közé. Ezután jöhetnek szépen sorban a növények!
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
VIDEO A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek