Tőzegáfonya
A tőzegáfonya az egyik legnépszerűbb és leghatásosabb gyógymód több nőgyógyászati problémára, de főleg, a makacs felfázásra. Nyersen, tablettaként és teaként is fogyasztható, és már pár alkalom után csökken a kellemetlen tünetekért felelős E-coli baktérium száma magas tonin-koncentrációjának köszönhetően.
Emellett a benne található probiotikumok segítenek visszaállítani a bélflóra egyensúlyát, C-vitamin tartalma meg az immunrendszer erősítését szolgálja.
Gyógynövényes ülőfürdő
Sok nő ösztönösen egy kád meleg vízbe veti magát, ha hólyaghurut kínozza. A meleg víz segít a tünetek csillapításában, a hasi fájdalom és a görcsölés mérséklődik, a megfeszült izmok pedig ellazulnak.
Amennyiben teszel egy kis szárított kamillát, vagy cickafarkot, az ülőfürdő hatása megkétszereződik, ugyanis így a gyulladás is jelentősen csökken.
Csalántea
Szinte lehetetlen felsorolni, mi mindenre jó ez a sokak által gyűlölt virág, pedig az egyik legértékesebb gyógynövényünk, ráadásul nem is kell nagyon keresni, mivel igen elterjedt.
Amennyiben felfázás gyötör, igyál minden nap egy bögre csalánteát, mely segít megbirkózni a problémával, mivel kitűnő vizelethajtó és immunerősítő is egyben, így a bacilusok hamar kiürülnek a szervezetből.
Megfelelő öltözet
Persze-persze tudjuk, a hideg, téli időkben érdemes rétegesen öltözködni, hogy a későbbiekben ne legyen gond. De mi a helyzet nyáron? Bizony, ekkor is ügyelnünk kell a megfelelő ruházatról, főleg mostanában, amikor az időjárás igencsak szeszélyes, és nem tudhatjuk, mikor jönne jól egy puha derékmelegítő.
Mindenesetre a táskában elfér…Ezenkívül fontos a talpak melegen tartása is, tehát a hűvösebb napokon még nyáron se mellőzzük a zoknikat!
Teafaolaj
A teafaolaj az egyik legsokoldalúbb illóolajunk, ami a nőgyógyászati problémák hatásos ellenszere is többek között. Antibakteriális, gombaölő és virucid, még az orvostudomány is elismerően nyilatkozik róla.
Csepegtethetjük a fürdővízbe, a betétre/tamponra, de akár a fehérneműre is, ártani nem árt, sőt, igen jó megelőzés gyanánt is. Legyen szó fertőzésről, hólyaghurutról, kellemetlen szagokról, a teafaolaj mindenre gyógyírként szolgál.
Sok folyadék
Felfázáskor az egyik legfontosabb, hogy rengeteg folyadékot igyunk, hogy minél hamarabb eltávozzanak a baktériumok- már amennyire tudnak.
Enyhébb esetekben ez sokszor segít, és akár egy nap alatt is mérséklődhetnek a tünetek. Célszerű víz mellett meleg gyógynövényes teákat inni, hogy még hamarabb véget vethess a problémának.
Megfelelő higiénia
Alapvetőnek tűnik, a kényesebb területek tisztán tartása, sokan azonban túlzásba esnek a tisztán tartással. Szakemberek egybehangzóan állítják, hogy a felfázás és a fertőzések lényegesen könnyebben kialakulnak, ha valaki a kelleténél több irrigálót és mosakodót használ.
Természetesen ezek is fontosak, de nem a mindennapokra valóak. Ezen kívül érdemes az együttlétek után elmenni pisilni, mert ha véletlenül bekerült néhány baktérium, gyorsan kiürül, még mielőtt elszaporodhatnának.
Melegítőpárna
Igaz, csupán a tüneteket enyhíti, de olykor bizony az nagyon is jól tud jönni! Egy szimpla meleg vizes párna, vagy flakon is megteszi, de a népi gyógyászat szerint hatását fokozhatod, ha főzöl pár krumplit, majd amikor puhák, összetöröd őket, és becsomagolod egy pólyába, amikor még meleg, és azt teszed a hasadra éjszakára.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!