7 tanács utazás előtt állóknak

7 tanács utazás előtt állóknak

Címlap / Kikapcsolódás / Utazás / 7 tanács utazás előtt állóknak

Amikor utazunk, az öröm szétárad a lelkünkben, és azt sem tudjuk mihez kezdjünk. Ilyenkor hajlamosak vagyunk megfeledkezni olyan dolgokról is, amik azonban nagyon is fontosak lennének.  

Gyógyszerek

Nagyon fontos, hogy akik rendszeresen szednek valamilyen gyógyszert, azok utazás előtt írassák fel azt és váltsanak ki annyit amennyi biztosan elég lesz a túrára. Érdemes magunkkal vinni fejfájás-csillapítót, gyomorrontás kezelésére szolgáló, valamint csípések elleni, és viszketésre használható szereket.
A kézitáskában érdemes még helyet szorítani egy – két ragtapasznak és betadinnak is, hogy a kisebb sebeket gyorsan kezelhessük.

Ellenőrzés

Ha elutazunk, főleg ha olyan ország a cél, ahol teljesen más a klíma, nem árt előtte egy kivizsgálás. Nem kell túlzásba vinni a dolgot, de egy trópusi kirándulás előtt mindenképpen érdemes beiktatni.
A fogorvosnál tett látogatás is igen hasznos lehet, mert egy külföldön jelentkező fogfájás egyrészt drága „mulatság”, másrészt az egész nyaralást tönkreteheti.

Víz, gyümölcsök, ételek

Nem minden országban érdemes a csapvizet fogyasztani, vagy azzal mosni a gyümölcsöket. Erre külön fel szokták hívni a figyelmét a turistáknak, ám akinek érzékenyebb a gyomra, az inkább hagyatkozzon a palackozott vizekre, még a fogmosáshoz is, ellenkező esetben egy kellemetlen hasmenéssel kell szembenéznie.
Az ételek esetében is válasszák inkább a főtt, vagy átsült fogásokat azok, akiknek gyengébb a gyomra, hogy elkerüljék a mosdó gyakori látogatását.  

Autónál

Amikor autóval, egyénileg kelünk útra, néhány dolog nem árt, ha velünk van. Mindenképpen érdemes néhány liter vizet tartalékolni arra az esetre, ha ne adj’ isten felforrna a hűtőfolyadék.
A pótkereket semmi esetre se hagyjuk otthon, illetve nézessük át az autót, mielőtt nekiindulnánk a túrának. A külföldi javíttatás, vagy az esetleges hazaszállíttatás horror összegeket emészthet fel.

Busznál

A buszos utak esetében nem kell attól tartanunk, hogy a járművel történik valami, vagy ha mégis, akkor küldenek helyette egy másikat. Arra azonban érdemes figyelni, hogy kellő mennyiségű folyadék és élelem legyen nálunk, valamint a pakolásnál is figyelembe kell venni a busz adta lehetőségeket.
A legtöbb esetben tárolásra csak a kalaptartón van lehetőség, ellenkező esetben nagyon kényelmetlenül tudunk csak utazni.

Csomagok

Amikor pakolunk, akkor is gondolkodjunk előre. Ne csomagoljunk nagy táskába olyasmit, amire az út során szükségünk lehet, illetve a kézipoggyász mérete ne legyen túl nagy.
Arra is figyeljünk, hogy bár a járművekbe be és kipakolni általában segítenek nekünk, a csomagokkal való közlekedést (például a lépcsőn felfelé) előfordul, hogy nekünk kell megoldani. Inkább pakoljunk több, de kevésbé nehéz pakkot, mint hogy egy, de hatalmas és kőnehéz csomaggal induljunk neki a túrának.

Tervezés

Fontos, hogy ne induljunk neki az útnak anélkül, hogy át ne gondolnánk, mikor, hol tudunk pihenni út közben, van-e lehetőségünk mosdóhasználatra, illetve azokat az utakat, ahol sokszor van galiba, ki tudjuk-e kerülni.
Ez nem tart olyan sokáig, ám az utazásunk időtartamát jelentősen rövidítheti, és kényelmesebbé teheti, hogy minél több időt tölthessünk a kikapcsolódással.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!