Minden nőnek van olyan fiatalkori fényképe, amire ránézve csak hitetlenül a fejét rázza, ha a szemöldökét látja. A divattal együtt a szemöldök-fazonírozás is folyamatosan változik, de vannak olyan alapvető szabályok, amik minden korban és minden esetben csak rontanak a megjelenésünkön. Bármennyire is fáj kimondani, harminc éves korunktól testünk elkezd öregedni, így ezután még jobban oda kell figyelnünk arra, hogy ezt ne hangsúlyozzunk még jobban smink- vagy divathibákkal. Az idő sajnos a szemöldökünket sem kíméli, úgyhogy kerüld el az alábbi hat szemöldök-bakit, ami idősebbnek mutat.
VIDEO Napcsókolta smink, a forró estékre
1/6 Túl vékonyra szedett szemöldök
Régebben a vékony szemöldök volt a divat és még ma is vannak fiatalok, akik a kezdeti ügyetlenség miatt ceruzavékonyságúra szedik a szemöldöküket. Gond akkor van, ha ezek a szőrszálak nem nőnek vissza, márpedig ez gyakran előfordul. A ceruzavékony szemöldök viszont köztudottan öregít, így fontos, hogy egy kihegyezett szemöldök ceruzával szépen visszadúsítsuk optikailag a szőrzetünket
Ezt a trendet főleg az influenszereknél figyelhetjük meg. A borotvaélesen megrajzolt, mesterien satírozott és világos púderrel műgonddal keretezett szemöldökben sok munka van és kétségtelenül művészi is az eredmény.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy jól is mutat rajtunk, sőt, a legtöbb esetben kifejezetten öregíti viselőjét. Az indok egyszerű: több kilométerről látszik, hogy a „mű” mesterkélt, megrajzolt, azaz nem természetes.
Ez olyannyira nem teória, hogy tudományos kutatásra lehet alapozni. 2017-ben ugyanis azt vizsgálták, hogy a szemöldök színe milyen irányban befolyásolja viselője korát. A résztvevőknek ugyanarról a nőről mutattak két ugyanolyan képet, az egyetlen különbség mindössze az volt, hogy az egyik fotón világosabbra photoshoppolták a szemöldökét. Az emberek döntő többsége – egészen pontosan 80 százaléka – mondta azt, hogy a hölgy a sötétebb szemöldökű fotón néz ki fiatalabbnak. Ez pedig azért van, mert ahogy öregszünk, szemöldökünk – ahogy hajunk, bőrünk és a szánk színe is is – veszít a pigmentjeiből és egyre fakóbb árnyalatúvá válik.
Ez a pont főleg a világos hajú és bőrű nőkre vonatkozik, egy koromfeketére festett szemöldök ugyanis nekik sosem fog olyan jól állni, mint akinek eredetileg sötét a haja és fekete a szemöldöke. A túl pigmentált szemöldök viselőjét komornak és mérgesnek, ezáltal pedig koránál idősebbnek láttatja. Ugyanakkor magától értetődő, hogy őszen nem szabad hagyni a szemöldököt, azonban ha festeni kell, a világos hajú nők mindig próbáljanak meg természetesebb színekkel operálni, mint a világos- vagy sötétbarna.
A szemöldök íve rendkívül fontos az arc keretezésében és ideális elhelyezkedését úgy kapjuk meg, ha az orrcimpánk tövéből húzunk egy képzeletbeli vonalat a pupillánkon keresztül és a szemöldökünkig hosszabbítjuk: ahol a vonal metszi a szemöldököt, oda kerüljön az ív legmagasabb pontja. A túl sarkos ív azonban természetellenes hatást kelt és öregít, így azzal vigyázzunk. Érdemes megemlíteni, hogy az ív nélküli, teljesen egyenes szemöldök sem mutat jól.
Nem mindenkit áldott meg a sors dús, szabályos szemöldökkel: van, akinek az eleje kopottas, valakinek a vége hiányzik, míg másoknak lehet, hogy az egész szemöldöke fog- azaz „szőrhíjas”. A kozmetikusok szerint a szemöldök végének hosszúsága különösen fontos, mert ha az hiányzik, a szem fáradtnak és lelógónak tűnhet. Ha egy heg vagy némi szőrhiány miatt a szemöldök nem egyenletes, rajzold meg a hiányzó szálakat szemöldök ceruzával.