Az önsegítés új módja: hagyd abba, ami nem megy!

Az önsegítés új módja: hagyd abba, ami nem megy!

Címlap / Életmód / Lélek / Az önsegítés új módja: hagyd abba, ami nem megy!

Deborah Greyson Riegel coach frappáns választ adott egy riporternek, aki azt kérdezte, mi lenne az az egy hasznos dolog, amelyet mindenki megtehet önmagáért, akkor is, ha időhiánnyal küzd? Riegel válasza egyszerű volt: hagyjunk abba valamit, ami már egy ideje nem vezet eredményre. Ha megtesszük, az már öngondoskodás.

Valóban ilyen egyszerű lenne, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben? Az amerikai coach szerint egyértelműen igen. Ő maga 49 éven át küzdött a folyton változó testsúlyával, időnként sikerült lefogynia, majd újra visszahízott. Saját magára is vonatkoztatva jótanácsát, úgy döntött, felhagy a több évtizedes diétával, mivel eredménytelen és csak frusztrálttá válik amiatt, hogy testsúlyától teszi függővé a boldogságát, elégedettségét.

Ha olyasmit csinálunk, ami nem működik, a legjobb, ha felhagyunk vele. Egyszerűnek tűnik, pedig nem feltétlen az, hiszen olyasmit dobunk el, amelyhez valamiért ragaszkodunk. A tokiói olimpián Simone Biles tornász önként visszalépett a versenytől, mert tudta, hogy mentális állapota nem teszi alkalmassá a részvételre és akár testi épségét is veszélyeztette volna, ha mégis belevág. Hatalmas döntés, valószínűleg évek óta készült az olimpiára és mégis képes volt félretenni mindent és helyesen cselekedni önmaga érdekében.

Még ha nehéz is, érdemes megpróbálni

Riegel szerint számtalan éles helyzet van az életben, amikor szinte elképzelhetetlen kiszállni valamiből, mégis érdemes megállni és átgondolni ezeket a helyzeteket. Valóban szükséges belevágni munka mellett egy újabb továbbképzésbe, ha ez a családtól veszi el a maradék időt? Mindig igent kell mondanod egy folyton elégedetlen főnöknek, csak azért, hogy megtartsd a munkád?

A coach egyszerű példán magyarázva azt mondja, ezek a helyzetek ahhoz hasonlatosak, amikor a fal felé rohan valaki és elfelejt megállni. Mi ne tegyünk így.

Ne próbáljunk irányítani valamit, amelyet nem tudunk irányítani. Ne akarjunk megváltoztatni valamit vagy valakit, ha ez lehetetlen. Ne akarjunk segíteni valakinek, aki nem kér a segítségünkből. Ne csináljunk valamit csak azért, mert mindig is így csináltuk. Ne folytassunk valamit, ami nem működik. Végül egy jó tanács Deborah-tól. Mielőtt megtesszük a következő lépést bármivel kapcsolatban, kérdezzük meg magunktól: mit akarok, hová próbálok eljutni és mennyit ér ez meg nekem? Van az a helyzet, amikor a visszalépés nem a gyengeség jele, sokkal inkább a legjobb megoldás és a legtöbb, amit megtehetünk önmagunkért. Próbáljuk ki! 

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!